۰ نفر
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
هزینه ساخت مسکن چقدر افزایش یافت؟

 افزایش نرخ ارز و همچنین افزایش قیمت مصالح سبب شده تا هزینه ساخت و ساز در سال ۹۷ به بیش از ۲۰۰درصد افزایش یابد.

 مجتبی بیگدلی، رییس انجمن انبوه سازان در گفتگو با خبرآنلاین افزود: :‌سالانه یک میلیون نیاز به مسکن جدید به سبب ازدواج داریم و باید ۵۰۰هزار واحد نیز به دلیل وقوع حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله، بافت های فرسوده و … اضافه کرد که در مجموع سالانه ۱.۵میلیون نیاز واقعی به مسکن داریم که در ۶سال گذشته این نیاز انباشته شده و اکنون شاهد نیاز واقعی به ساخت و تامین ۹ میلیون مسکن در کشور هستیم.

افزایش هزینه ساخت مسکن

وی تاکید کرد: بی توجهی به صنعت ساختمان سبب شده تا اکنون قادر به تامین زوج های جوان نباشیم که این مساله سبب می شود تا هر سال نیاز به مسکن بر روی هم انباشته شود.

بیگدلی گفت: با حمایت از مسکن  و صنعت ساختمان می توان زمینه های کارآفرینی و ایجاد اشتغال را فراهم کرد زیرا ۱۲۰۰ گروه شغلی زیر مجموعه و وابسته به این صنعت هستند.

مشروح مصاحبه خبرانلاین با بیگدلی را اینجا بخوانید.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1250699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
    26
    چرا قیمت مسکن 2 سال ساخت که با هزینه متری 1 میلیون ساخته شده افزایش پیدا کرده است؟ قیمت مسکن 20 سال ساخت چرا 100 برابر شده است؟ مطمئن ام هر گونه افزایش وام مسکن یا هر حمایت دولتی برای ساخت مسکن به سود سازنده و واسطه خواهد بود و خریدار مصرف کننده ضرر خواهد کرد. خودروسازی ایران الگوی بازارهای دیگر برای به تباهی کشیدن اقتصاد مملکت شده است.