شورای عربی، بعد از ناتوی عربی/ آیا دریای سرخ در خطر است؟

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری مستعفی یمن ضمن دیدار با وزیر مشاور عربستان در امور کشورهای آفریقایی پیامی را از سوی پادشاه عربستان تحویل گرفت که یکی از مضامین آن پیشنهاد برای ایجاد شورای عربی - آفریقایی است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، عبد ربه منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی یمن ضمن استقبال از احمد بن عبدالعزیز القطان، وزیر مشاور عربستان در امور کشورهای آفریقایی و محمد آل جابر، سفیر عربستان در یمن پیام سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان را تحویل گرفت.

این پیام به روابط برادرانه دو جانبه میان دو طرف، زمینه‌های همکاری مشترک و پیشنهاد برای ایجاد شورای عربی، آفریقایی مربوط است. همچنین "تلاش‌های دو کشور با هدف تقویت امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی" از طریق تأسیس شورای کشورهای عربی- آفریقایی موجود در سواحل دریای سرخ و خلیج عدن از دیگر مضامین آن است.

در این پیام آمده است: "ایده تأسیس شورای مذکور تأکیدی برای تمایل به حفظ امنیت و ثبات این کشورها و صیانت از حاکمیت آن‌ها در مناطق زمینی و دریایی خود است" چرا که منطقه دریای سرخ و خلیج عدن برای برقراری صلح و امنیت بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است.

منصور هادی در این دیدار بر روابط برادرانه دو کشور بر پایه همکاری بر سرنوشت مشترک تأکید کرده و گفت: در زمینه مسائل مختلف سرنوشت‌ساز که برای امنیت و ثبات دو کشور و به صورت کلی منطقه اهمیت دارد، عربستان و یمن توافق نظر دارند.

310311

کد خبر 1250994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =