پیش‌بینی یک کارشناس درباره بورس: تا ۲ هفته، معاملات رونق دارد

ایرنا نوشت: کارشناس بازار سرمایه گفت: افت شاخص در بازار امروز (چهارشنبه) به صورت موقتی است و دماسنج بازار سهام تا اواسط اردیبهشت ماه سبز رنگ و رو به مثبت خواهد بود.

«شهاب موسوی» روز چهارشنبه پیش بینی خود از وضعیت بازار سرمایه را اینگونه بیان کرد: تا چند روز آینده می توان در انتظار تعدیل معاملات در بازار سرمایه بود؛ به این معنا که به دلیل ورود بازار سرمایه به سطوح پرریسک، فروشنده تمایل پیدا می کند تا بخشی از دارایی خود را نقد کند.

وی روند کنونی بازار را طبیعی اعلام کرد و گفت: اکنون هیچ سیگنالی مبنی بر پایان روند صعودی شاخص بورس وجود ندارد که این موضوع می تواند منجر به توقف کوتاه مدت رشد شاخص به منظور اصلاح بازار باشد.

موسوی معتقد است که توقف کوتاه مدت رشد شاخص بورس عاملی برای تغییر روند معاملات سهام و نیز دست به دست شدن سهام بین خریداران و فروشندگان محسوب می شود تا از این طریق خریداران تازه نفس وارد بازار شوند.

 تمرکز سرمایه گذاران بر بازار سرمایه

این کارشناس بازار سرمایه حجم معاملات موجود در بازار را نشانگر تمرکز سرمایه گذاران بر روی بازار سرمایه دانست و افزود: تاکنون نشانه ای از خروج سرمایه سرمایه گذران از بورس دیده نشده و از هفته آینده مجددا شاهد رشد شاخص بورس با سرعت آرامتری در بازار خواهیم بود.

موسوی وضیت معاملات در بازار سرمایه را از ابتدای فروردین ماه به مسابقات رالی تشبیه کرد و گفت: این روند هیچگاه پایدار نیست اما چیزی که اکنون برای بازار پیش بینی می شود روند صعودی بازار با سرعت کم است.

وی افزود: حتی روزهایی را پیش رو خواهیم داشت که مسیر بازار کاهشی می شود اما این روند نزولی چندان جدی و نابودکننده نیست.

این کارشناس بازار با اشاره به اینکه اکنون نمی توان صنعت خاصی را از نظر بازدهی به عنوان صنعت برتر معرفی کرد، اظهار داشت: از نظر ریسک معاملات گروه غذایی، دارویی، سیمان و پتروشیمی از ریسک کمتری نسبت به دیگر صنایع برخوردار هستند و بازدهی بازار در این روزها بر روی سهام کوچک تر است.

وی معتقد است، استراتژی که برای سرمایه گذاران پیشنهاد می شود استراتژی شناسایی سود به صورت پله ای است.

موسوی با تاکید بر آنکه سرمایه گذاران بیش از توجه به بازدهی سهام، باید ریسک بازار را در نظر بگیرند، گفت: از نظر تکنیکالی، اعدادی را که می توان برای شاخص پیش بینی کرد، عدد مابین ۲۲۰ هزار واحد تا ۲۷۰ هزار واحد است اما عدد ۲۲۰ هزار واحد عدد معقول تری برای رشد بازار است.
 

۲۲۶۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1251104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =