۱ نفر
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
قوانین صادرات و واردات در سال ۹۸ منتشر شد

کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین با تصویب هیئت‌وزیران و اصلاحات مربوط به حقوق گمرکی و سود بازرگانی مجموعه مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ توسط دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت معدن و تجارت تهیه و توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در قالب ۹۸ فصل و ۲۱ قسمت و ۹۴۸ صفحه منتشر شد.

مقررات صادرات و واردات کالا و انجام خدمات مربوط نسبت به کلیه صادرکنندگان، واردکنندگان و نیز آن‌هایی که شمول قانون بر آن‌ها مستلزم ذکر نام است به‌موجب این قانون تعیین و کلیه قوانین مغایر لغو می‌گردد.

دولت می‌تواند مقتضیات و شرایط خاص زمانی با رعایت قوانین مربوطه صدور یا ورود بعضی از کالاها را ممنوع کند. نوع و مشخصات کالاهای هر یک از موارد سه‌گانه یادشده بر اساس آیین‌نامه‌هایی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد تعیین خواهد شد. ملاک اصلی تجاری بودن کالا و نیز نحوه صدور، تمدید و ابطال کارت بازرگانی مطابق آیین‌نامه اجرایی خواهد بود که به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است تغییرات کلی آیین‌نامه اجرایی این قانون و جداول ضمیمه مقررات صادرات و واردات را قبل از پایان هرسال برای ارسال بعد و تغییرات موردی آن‌ها را طی سال، پس از نظرخواهی از دستگاه‌های ذی‌ربط و اتاق ضمن منظم نمودن حقوق مکتب تهیه و پس از تصویب هیئت‌وزیران جهت اطلاع عموم منتشر نماید.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت www.cppc.ir مراجعه کنند.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1251137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =