۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
 زمان حذف ۴ صفر فرا رسیده است؟

ایبِنا نوشت: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافق نمایندگان با تصمیم دولت برای حذف صفر از پول ملی خبر داد.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به بررسی حذف ۴ صفر از پول ملی در هیات دولت، گفت: در شرایط تورمی فعلی حذف صفر از پول ملی اقدام مناسبی است. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف صفر از پول ملی به ساده سازی محاسبات در حوزه اقتصادی می انجامد، افزود: نحوه مقایسه واحد پول ملی با ارزهای دیگر نیز با این رویه تسهیل می شود.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورهای دنیا به حذف صفر از پول ملی خود اقدام کرده اند، تصریح کرد: منطق حذف صفر از پول ملی کارشناسی و درست بوده و مورد تایید است.

حذف ۴ صفر

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حرف یک صفر و تبدیل ریال به تومان زیاد مورد پذیرش نیست، گفت: در حال حاضر نیز در مراودات روزانه کسی اصطلاح ریال را به کار نمی برد، از اینرو عملا در جامعه یک صفر حذف شده است.

وی با تاکید بر اینکه در لایحه دولت که مربوط به اصلاح بانکداری است بندی در ارتباط با حذف صفر از پول ملی آمده که در کمیسیون اقتصادی دولت نیز مصوب شده است، افزود: هر چند این لایحه هنوز به مجلس نرسیده، اما باید با بررسی دقیق و کسب مجوز از قوه مقننه اجرایی شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه اگر نمایندگان نیز به این موضوع در قالب طرح ورود داشته باشند با موافقت مورد بررسی واقع خواهد شد، گفت: پیشنهاد ما برای حذف صفر از پول ملی ۴ صفر بوده تا عددی رُند در اقتصاد کشور به وجود آید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حذف صفر از پول ملی اثر تورمی در اقتصاد نداشته و تاثیری در قدرت خرید مردم نخواهد داشت.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1251533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0 0
  با چهارصفر صد در صد مخالفم و ممکن است اثر اقتصادی خوبی داشته باشد که من نمی دانم اما می دانم که حذف چهارصفر تمام حساب و کتاب ذهنی من برای بررسی دخل و خرج و مدیریت خانه را بهم خواهد ریخت. سه صفر باید حذف شود.
 • بازنشسته IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0 0
  ایشون درست میگه چون مردم دیگه قدرتی واسه خریدندارن
 • US ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0 0
  حذف چهار صفر اشتباه بزرگ است چون تورم افزایش پیدا کرده و مردم به کوچک بودن عدد اسکناس عادت ندارند به نظرمن حذف یک صفر منطقی است چون عملا مردم ریال به کار نمیبرند و تومان در بازار رایج است حذف صفرهای بعدی باید باظرافت خاصی و در دراز مدت انجام گیرد.
 • US ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0 0
  حذف چهار صفر اشتباه بزرگ است چون تورم افزایش پیدا کرده و مردم به کوچک بودن عدد اسکناس عادت ندارند به نظرمن حذف یک صفر منطقی است چون عملا مردم ریال به کار نمیبرند و تومان در بازار رایج است حذف صفرهای بعدی باید باظرافت خاصی و در دراز مدت انجام گیرد.
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
  0 0
  سلام بله هرچه زودتر صفرهای پول ملی را بردارید بهتره بس که صفر داره نميشه خوند هي باید سه تا سه تا صفرهای رو علامت بزنی که اشتباه نخوری اگر صفرها کم شود نوشتن ومحافظه وخواندن راحت تره