۰ نفر
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
ژاپن هواپیمای مسافربری می‌سازد

تسنیم به نقل از راشاتودی نوشت: واحد هوافضای شرکت صنعتی میتسوبیشی ژاپن قصد دارد تحویل اولین هواپیمای مسافربری داخلی ژاپن را در سال آینده آغاز کند. 

واحد هوافضای شرکت صنعتی میتسوبیشی ژاپن قصد دارد تحویل اولین هواپیمای مسافربری داخلی ژاپن را در سال آینده آغاز کند. این کار برای اولین بار پس از دهه ۱۹۶۰ انجام می شود.

 برد پرواز این جت ۸۸ نفری ژاپن دو هزار مایل است، در حالی که مدل کوچکتر آن می‌تواند ۷۶ نفر را تا همین فاصله حمل کند. MRJ  (جت داخلی میتسوبیشی) اولین پرواز خود را در نوامبر ۲۰۱۵ انجام داد و اولین تحویل آن قرار است در اواسط ۲۰۲۰ باشد.

 شرکت هواپیمایی میتسوبیشی اول قصد داشت اولین جت را در ۲۰۱۸ تحویل ناوگان هوایی دهد ولی این تاریخ به خاطر مشکلات تولید ۵ بار به تعویق افتاد. سفارش‌های این هواپیما ابتدا ۴۷۴ واحد از طرف ناوگان‌های ژاپن و آمریکا بود که بعدها به ۴۰۷ جت کاهش پیدا کرد.

ساخت هواپیما در شرکت میتسوبیشی

این شرکت بزرگ ژاپنی سالهاست تامین کننده قطعات هواپیما برای بوئینگ است و بیش از ۶۰۰ میلیارد ین (۵.۳۶ میلیارد دلار) در MRJ از مارس ۲۰۱۸ سرمایه گذاری کرده و انتظار می‌رود ۲ هزار میلیارد ین دیگر (۱.۸ میلیارد دلار) تا پایان ۲۰۲۰ برای این طرح هزینه شود.  در اکتبر میتسوبیشی طرح های خود را برای سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیارد ین دیگر (۱.۵ میلیارد دلار) در واحد هوایی خود اعلام کرد و ۵۰ میلیارد ین (۴۴۶ میلیون دلار)  بدهی این بخش را پرداخت کرد.

MRJ که  برای حمل و نقل هوایی داخلی طراحی شده ،ممکن است تنها رقیب بامباردیر کانادا و امبرائر برزیل باشد.

 بخش خدمات هوایی داخلی مثل سوپر جت روسی سوخوی ۱۰۰ و کوماک ARJ۲۱  چین هم که در حال حاضر پرواز آزمایشی دارند، ممکن است ایرباس و بوئینگ را به چالش بکشند.

 میتسوتسوبیشی در حال حاضردرگیری قانونی با بامباردیر دارد. در اکتبر این هواپیماسازی کانادایی شکایتی علیه میتسوبیشی به اتهام دزدی اطلاعات سری آن مطرح کرد و ادعا کرد این شرکت  خسارات مالی جبران ناپذیری زده است.

 میتسوبیشی این ادعا را رد کرد و اعلام کرد این هواپیما ساز کانادایی از قوانین آنتی تراست تخلف کرده و از یک طرح چند جانبه برای توسعه قدرت خود در بازار داخلی جت و ممانعت از ورود یک  هواپیمای رقیب جدید استفاده کرده است.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1251609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =