۰ نفر
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
مدیر ایرباس پاداش خدمت نجومی گرفت

ایبِنا به نقل از راشاتودی نوشت: مدیر اجرایی ایرباس قرار است ۴۱ میلیون دلار پاداش خدمت دریافت کند که این امر وزیر دارایی فرانسه را مجبور به محدود کردن دریافت پاداش به ۳۰ درصد حقوق مدیران رده بالا کرده است. 

«برونو مایر» وزیر دارایی فرانسه گفت: پاداش خدمت برای مدیران رده بالا باید به ۳۰ درصد از حقوق آنها محدود شود. اظهارات وی به دنبال دریافت پاداش خدمت نجومی «تام اندرس» مدیر اجرایی شرکت ایرباس مطرح می شود.

ایرباس

در همین حال مدیر ارشد اجرایی شرکت ایرباس که دولت فرانسه ۱۱ درصد سهام آن را در اختیار دارد قرار است ۳۶.۸ میلیون یورو معادل ۴۱ میلیون دلار به دنبال پایان کار خود در این شرکت سازنده هواپیما دریافت کند.  

وزیر خارجه فرانسه گفت: پاداش خدمت را برای مدیران رده بالا به ۳۰ درصد حقوق آنها محدود خواهم کرد.

وی تصریح کرد :دریافت چنین پاداش خدمتی از سوی مدیر اجرایی ایرباس به شهرت این شرکت لطمه وارد می کند.

در حال حاضر، پاداش خدمت در فرانسه معادل تقریبا ۴۵ درصد از حقوق افراد است و «مایر» به دنبال وضع قانونی برای محدود کردن آن است. بر پایه این گزارش، «تام اندرس» قرار است در دهم ماه جاری میلادی شرکت ایرباس را ترک کند. پاداش خدمت وی که ۳۶.۸ میلیون یورو است، شامل ۲۶.۳ میلیون یورو مستمری، ۳.۲ میلیون یورو مزایا و ۷.۳ میلیون یورو مزایای عملکرد است.

در حال حاضر مدیر اجرایی ایرباس تحت تحقیقات کلاهبرداری پرونده ۲ میلیارد دلاری قرارداد «یوروفایتر» است. در سال ۲۰۱۷ میلادی اتریش شرکت ایرباس را در راستای قرار داد سال ۲۰۰۳ میلادی که در مورد قیمت خرید گمراه شده بود، تحت پیگرد قانونی قرار داد و به دنبال ۱.۲ میلیارد دلار خسارت است.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1247478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =