مبارزه با ملخ‌های صحرایی در سیستان‌وبلوچستان در حال انجام است

مهر نوشت: رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان بدون تخصیص اعتبار از محل منابع داخلی استان در حال انجام است.

غلام حیدر زورقی اظهار داشت: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی (فائو) مبنی بر هجوم دسته‌های ملخ از استان‌های دیگر به سیستان و بلوچستان مبارزه با این آفت از ۱۳ اسفند پارسال در این استان آغاز شد.

وی افزود: پنج هزار و ۹۷۰ هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ بالغ و ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار به پوره (بچه ملخ) اختصاص داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی با هفت هزار و ۱۴۰ هکتار به کنارک اختصاص دارد.

وی حمله ملخ‌های صحرایی به مزارع کشاورزی را به عنوان تهدیدی برای امنیت غذایی نام برد و افزود: اگر در مبارزه با این آفت خطرناک غفلتی انجام شود امنیت اقتصادی را که از ارکان امنیت ملی است تهدید می‌کند.

زورقی بیان کرد: مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان بدون تخصیص اعتبار از محل منابع داخلی استان در حال انجام است.

وی تاکید کرد: ضروریست اعتبارات ملی با توجه به درخواست استان مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: از آنجایی که بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی (فائو) مرحله بعدی حمله ملخ به این استان در راه است دیده بانی و مبارزه با ملخ صحرایی با جدیت همچنان ادامه دارد.

وی افزود: دسته‌های پر تراکم این ملخ‌ها هر نوع سرسبزی اعم از علوفه، غلات، صیفی جات و حتی علف‌های هرز را که در مسیر خود ببینند مورد هجوم قرار داده و از بین می‌برند.

64231
کد خبر 1251703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =