پزشکان می‌خواهند تعرفه‌هایشان ۷۰ درصد افزایش پیدا کند؟

تسنیم نوشت: رئیس کل سازمان نظام پرستاری با انتقاد از درخواست پزشکان درباره افزایش ۷۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی، گفت: در شرایطی که حقوق کارگران افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی داشته این افزایش تعرفه‌ها شلاقی بر پشت مردم است.

اصغر دالوندی رئیس کل سازمان نظام پرستاری  اظهار کرد: برای اینکه متوجه شویم افزایش تعرفه‌های پزشکی معقولانه بوده یا خیر؟ باید نگاهی به حداقل حقوق و دستمزد کنیم که یک شاخص اساسی در کشور است. زمانی که حداقل حقوق یک کارگر یک میلیون و 500 هزار تومان است و نسبت به سال گذشته‌اش بین 30 تا 35 درصد افزایش یافته چطور می‌توان توقع داشت تعرفه‌های پزشکی 70 درصد افزایش پیدا کند؟

دالوندی افزود: اگر همانطور که جامعه پزشکی کشور توقع دارد تعرفه‌هایش 70 درصد رشد داشته باشد، حداقل حقوق کارگران نیز 70 درصد رشد پیدا کند، آنوقت می‌توان گفت عدالت برقرار شده است. اما زمانی که افزایش تعرفه‌ها از افزایش حداقلی دستمزد بیشتر باشد، رنج مردم که اکنون زیر فشارهای اقتصادی هستند مضاعف می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت بیمه‌ها، اظهار کرد: از سوی دیگر اگر قرار باشد تعرفه‌ها بدون در نظر گرفتن وضعیت بیمه‌ها افزایش پیدا کند، وضع کنونی بیمه‌ها را بحرانی‌تر می‌کند. در حال حاضر بیمه‌ها در حال ورشکستگی هستند و توانایی پوشش جامعه هدفشان را ندارند و شانه خالی کرده‌اند. با این شرایط افزایش تعرفه‌ای که جامعه پزشکی توقع دارد، شلاقی بر پشت مردم است.

دالوندی تصریح کرد: در طی مدت اجرای طرح تحول سلامت برخی از پزشکان درآمدهای مافیایی داشته‌اند. این درآمدها حلوای شیرینی بوده که همچنان با توقع افزایش 70 درصدی تعرفه‌ها به دنبال تحقق دوباره‌اش هستند.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه تعرفه خدمات پرستاری مورد بی‌توجهی قرار گرفته است، افزود: جامعه پزشکی در حالی توقع 70 درصدی تعرفه‌هایش را دارد که تعرفه‌های خدمات پرستاری حدود 13 سال است که مورد بی‌توجهی واقع شده است. بنابراین ما با این دوگانگی برخورد با خدمت گذران حوزه سلامت مخالفیم.

۴۲۴۲

کد خبر 1251798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • اکبر دالوندی RO ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  1 0
  دروغ برای چی برادر من!؟ توی هیچ کانال و گروه پزشکی حرف از ۷۰ درصد دیده نشده! افزایش ۷ درصد و ۹ درصد و ۱۳ درصد بوده که بهش اعتراض وارد شده تا بر اساس نرخ تورم و مثل سایر صنف ها حداقل ۲۵ درصد باشه... آخرتمون رو به دروغ و خبرسازی نفروشیم!
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
  0 1
  اخوی 70 درصد تعرفه پزشکان با 70درصد حقوق کارگران اصلا قابل مقایسه نیست که شما میفرمایید در اینصورت عدالت برقرار میشور دراین شرایط بحرانی پزشکان باید درصدی هم از تعرفه هاشون کم کنند
 • شهاب US ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
  0 0
  با سلام. این افزایش ۷۰ درصدی رو از کجا آوردین؟ افزایش تعرفه ها امسال زیر ۱۰ درصد بوده. چطور هست که افزایش حقوق ۳۰درصد هست ولی افزایش ویزیت یک پزشک عمومی ۸درصد پیشبینی شده؟ از قانون نمیترسین و هر حرفی میزنین، لا اقل از خدا بترسین. آخه انصاف هم خوب چیزیه