اردیبهشت برفی در کوهرنگ/ دمای هوا به زیر صفر می‌رسد

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با ورود یک سامانه بارشی به استان برای روزهای یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق استان بارش باران و در شهرستان کوهرنگ وقوع برف پیش بینی می شود.

مهرداد قطره سامانی افزود: طی روزهای گذشته شاهد وقوع بادهای شدید در مناطق مختلف استان بودیم که سرعت باد در برخی ساعات به 90 کیلومتر بر ساعت نیز می رسد و این بادها برای روزهای شنبه و یکشنبه نیز تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: از روز یکشنبه با فعال شدن یک سامانه بارشی در استان بارش برف را در شهرستان کوهرنگ و بارش باران را در سایر نقاط استان پیش رو خواهیم داشت.

قطره سامانی تصریح کرد: پیش بینی می شود بارش ها در شهرستان لردگان 10 میلیمتر، اردل و شلمزار حدود 8 میلیمتر و سایر نقاط استان نیز بین 3 تا 5 میلیمتر باشد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از کاهش محسوس دما در استان خبر داد و گفت: برای صبح چهارشنبه دما در کوهرنگ به 4 درجه زیر صفر می رسد و در شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان نیز تا 2 درجه زیر صفر کاهش می یابد.

گفتنی است ، چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش ها در این استان طی یک دهه اخیر استانهای اصفهان، خوزستان و یزد را با چالش مواجه کرد و با وجود بارش های خوب فروردین ماه امسال همچنان کارشناسان بر این باورند که این بارش ها نمی تواند عمق خشکسالی یک دهه اخیر را جبران کند.

46

کد خبر 1251855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =