۰ نفر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
شینزو آبه شکست خورد

ایسنا نوشت: بلوک حاکم نخست‌وزیر ژاپن متحمل دو شکست نادر در انتخابات میان دوره‌ای شد که ظاهرا هشدار نارضایتی رای‌دهندگان در آستانه انتخابات ملی اواخر امسال در مجلس علیا (مجلس مشاوران) است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شکست‌های مذکور در انتخابات میان‌ دوره‌ای مجلس سفلی ژاپن (مجلس نمایندگان) در اوزاکا واقع در غرب این کشور و دومین شکست در جزیره اوکیناوا در جنوب آن که میزبان نظامیان آمریکایی‌ است، اولین شکست از زمان روی کار آمدن مجدد شینزو آبه در دسامبر ۲۰۱۲ محسوب می‌شود.

 

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن امروز دوشنبه گفت: تک‌تک اعضای حزب حاکم لیبرال دموکراتیک باید به نتایج توجه کرده و با اراده به کارشان ادامه دهند.        

این شکست‌ها در انتخابات یکشنبه به دنبال استعفای دو تن از وزرای کابینه شینزو آبه رخ می‌دهد. روزنامه محافظه‌کار یومییوری در سرمقاله خود نوشت: میزان حمایت از کابینه به سطح مشخصی رسیده است اما اگر آنها سستی و خودبینی را از میان بر ندارند کار دشواری در انتخابات علیا در پیش خواهند داشت.  

میزان حمایت‌ها از کابینه شینزو آبه در تازه‌ترین نظرسنجی شبکه ان‌اچ‌کی به ۴۷ درصد رسیده است که پنج درصد نسبت به ماه‌های قبل افزایش نشان می‌دهد.

310 310

کد خبر 1252279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =