شناسایی بیش از ۱۰۰۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری در اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از شناسایی بیش از هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد در شهرهای این استان خبر داد.

محبوب حیدری افزود: در حال حاضر ۹۶۳ هکتار از مساحت شهر اردبیل ، ۲۴۸ هکتار از مساحت پارس ‌آباد، ۹۵ هکتار از مساحت مشگین ‌شهر و ۸۴ هکتار از مساحت شهر خلخال بافت فرسوده ناکارآمد است.

وی با بیان اینکه مطالعات اولیه و نحوه بازآفرینی ۶۰ محله در شهرهای استان انجام شده، گفت: ۲۰ محله در اردبیل، ۱۲ محله در مشگین شهر، ۱۱ محله در پارس آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناکارآمد شناسایی شدند.

حیدری اعلام کرد: مطالعه و اجرای طرح های بازآفزینی در مناطق ناکارامد و فرسوده این شهرهای استان در دست اقدام است.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به ۲ بانده شدن جاده های اصلی مغان افزود: مطالعات ۲ بانده شدن این جاده ها در وزارت راه و شهرسازی انجام شده و قرار است در ۲ قطعه یکی به طول پنج کیلومتر از گرمی به سمت بیله سوار و دیگری به طول ۷.۵ کیلومتر از بیله سوار به سمت گوگ تپه اجرا شود.

وی بیان کرد: تعداد طرح های بزرگراهی استان از چهار به هفت بزرگراه در بودجه سال ۹۸ افزایش یافته که نشان می دهد دولت احداث بزرگراه ها را مورد توجه قرار داده است.

حیدری گفت: مهم ترین این طرح ها باند دوم جاده اردبیل - سرچم ، احداث بزرگراه اردبیل - آستارا (گردنه حیران)، احداث راه اصلی گرمی - بیله سوار، اردبیل - مشگین شهر - اهر و رضی - امیرکندی هستند.

وی اضافه کرد: چهار خطه کردن جاده اردبیل - مشگین شهر و اهر به طول ۴۵ کیلومتر و چهار خطه کردن جاده اردبیل - سرچم از جمله طرح های بزرگراهی استان است.

حیدری ادامه داد: جاده اردبیل به سراب و اردبیل به آستارا محورهای دیگری هستند که باید به بزرگراه تبدیل شوند چون ترافیک این ۲ محور بسیار سنگین است و جاده‌ ها هم تحمل این حجم از ترافیک را ندارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل درباره چهار خطه شدن رضی - امیرکندی افزود: ۱۰ کیلومتر از این طرح در مرحله روکش آسفالت است که اوایل تیرماه امسال به بهره برداری می رسد.

۴۶

کد خبر 1253030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =