واعظی: رئیس‌جمهور و وزرا  از انتصاب سردار سلامی خیلی استقبال کردند

رئیس دفتر رئیس جمهور از اولین جلسه رئیس جمهور با سردار سلامی خبرداد. او گفت: سرلشکر سلامی را از قبل می‌شناختیم و با همه دیدگاه‌های ایشان آشنایی کامل داریم.

به گزارش خبرآنلاین، سرلشکر جعفری بعد از ۱۲ سال فرماندهی سپاه با حکم رهبری جای خود را به سردار سلامی داد. این مهمترین خبری بود که در روز نخست اردیبهشت ماه منتشر شد و توجه همه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

به محض انتشار این خبر اولین فردی که به سردار سلامی تبریک گفت محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه بود. صبح روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه که مصادف با سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود، رئیس جمهور و معاون اول او نیز در پیام های جداگانه به سردار سلامی فرماندهی او بر کل سپاه پاسداران را تبریک گفتند.

به دنبال این تبریک‌ها، دیگر اعضای کابینه همچون بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی خورسندی‌شان را در قالب پیام تبریک به انتصاب سردار سلامی نشان دادند.

اینکه ژنرال‌های دولت به این سرعت به انتصاب فرمانده جدید سپاه تبریک می‌گویند چندان بدون معنا و مفهوم نمی‌تواند باشد. حالا بعد از گذشت چند روز از این ماجرا محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت وزیران از استقبال دولتی‌ها درباره این انتصاب و البته برگزار شدن اولین جلسه حسن روحانی با سردار سلامی خبر داد. 

واعظی در پاسخ به این سوال که با توجه به انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه آیا همکاری‌های دولتی و سپاه وارد فاز جدیدی خواهد شد؟ به خبرآنلاین گفت: سرلشکر سلامی را از قبل می‌شناختیم و با همه دیدگاه‌های ایشان آشنایی کامل داریم. آقای رئیس‌جمهور و هم وزرا خیلی استقبال کردند و این انتصاب را تبریک گفتند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: رئیس‌جمهور اولین جلسه را در دوشنبه شب (دوم اردیبهشت ماه) گذاشتند که ایشان هم تشریف داشتند. به نظر می‌رسد که همکاری‌های ما قطعا گسترش خواهد یافت. 

۲۱۴۲۱۶

کد خبر 1253059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =