«بیله دیگ، بیله چغندر» در سنگلج اجرا می‌شود

نمایش «بیله دیگ، بیله چغندر» به نویسندگی داود فتحعلی‌بیگی و کارگردانی منیژه داوری، از پنجشنبه، ۵ اردیبهشت‌ در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «بیله دیگ، بیله چغندر» با حضور داود فتحعلی‌بیگی و فاطمه گودرزی به عنوان مهمانان افتتاحیه، روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت اجراهای خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز می‌کند.

منیژه داوری، کارگردان این نمایش درباره انتخاب و اجرای متن «بیله دیگ، بیله چغندر» گفت: «نمایش «بیله دیگ، بیله چغندر» از ضرب‌المثل‌های قدیمی و بیش‌تر میان آذری‌زبان‌ها مرسوم است. ما این ضرب‌المثل را در قالب نمایش سنتی با اجرایی خاص و ساختاری منحصرد به‌ فرد روی صحنه آورده‌ایم که گویای بازی‌ها و تیپ‌های مختلف نمایش ایرانی است.»

داوری درباره‌ تاثیر این گونه‌ نمایشی بیان کرد: «چنین نمایش‌هایی با وجودِ شادی‌آوربودن، نکته و پیام‌های ارزنده‌ای ارائه می‌دهند و به شکلی زیبا مسائل و مشکلات جامعه را بیان کرده و گاهی نیز راه‌گشا هستند. نمایش‌هایی از این دست، نشان‌گر غنی‌بودن فرهنگ و تمدن ماست که باید به آن افتخار بکنیم.»

امیرحسین انصافی، محسن قصری، امیرمحمد انصافی، کوروش رخشنده‌پی، الهه پورجمشید، آساره هداوند و امیر پارسی در این اثر نمایشی به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل نمایش عبارتند از کوروش رخشنده‌پی (دستیار کارگردان)، علی جباری و پیام رضایی (موسیقی)، عاطفه داوری (منشی صحنه)، مهسا زمانی (طراح پوستر و بروشور)، صغرا مهرنیا (لباس)، امیرحسن جعفرپور (دستیار صحنه)، حسن داوری (دکور)، احمدرضا حجارزاده (روابط‌عمومی) و سمانه استاد (دستیار روابط‌عمومی).

علاقه‌مندان به تماشای نمایش «بیله دیگ، بیله چغندر» می‌توانند از روز ۵ اردیبهشت، هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه سنگلج از این نمایش کمدی دیدن کنند.

۵۷۵۷
کد خبر 1253120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =