خطر خشکی بیخ گوش درختان استان/ انار و انجیر لرستان تشنه است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در جلسه تخصصی ارائه راهکارهای احیا و بازسازی مزارع،از بی آبی انارستان و انجیرستان‌های لرستان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر «عبدالرضا بازدار» در جلسه تخصصی ارائه راهکارهای احیا و بازسازی مزارع، باغات و واحدهای تولیدی خسارت‌دیده از سیلاب استان اظهار کرد: حدود یک ماه می باشد که استان درگیر موضوع سیل است و همگی در تلاشند تا خسارات آن را به حداقل برسانند.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان اقدامات خوبی در این راستا انجام داده و ارتباط مطلوبی با بهره‌برداران داشته است، افزود: خوشبختانه با توجه به امکانات قبل، حین و بعد از سیل اقدامات خوب و پسندیده‌ای انجام شده است.

روی ساخت و سازها حساسیت زیادی نشد

بازدار با اشاره به اینکه با توجه به خشکسالی‌های اخیر استان ؛ روی ساخت و سازها حساسیت زیادی نشد، ادامه داد: باید روی این موضوع تمرکز بیشتری شود و تولیدکنندگان و بهره‌برداران آن را مدنظر قرار دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از آغاز لایروبی جاده‌های بین مزارع و تعمیر موتور پمپ‌های باقی مانده سیل خبر داد و گفت: هم اکنون بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ هکتار باغ انار سیاب بی‌آب هستند و در منطقه زیودار نیز انجیرستان‌ها با قطعی آب و راه دسترسی مواجهند که باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم انجام شود کما اینکه این کارها را شروع کرده ‎ ایم.

وی به مصوبه هیأت دولت برای پرداخت خسارات سیل اشاره کرد و گفت: خوشبختانه غرامت و کمک‌های بلاعوض خوبی برای بخش کشاورزی درنظر گرفته شده است.

۴۶

کد خبر 1253121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =