اسکان خانه های 100 درصد تخریبی پلدختر در واحدهای مسکن مهر

استاندار لرستان در جلسه شورای مسکن استان از مشخص شدن وضعیت زمین‌های واگذاری ظرف ۱۰ روز آینده خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر سید موسی خادمی با بیان اینکه رعایت حریم و بستر رودخانه باعث خسارات کمتری می شد، اظهار کرد: در مناطقی که منازل تخریب جدی شده‌اند حریم و بستر رودخانه محسوب می‌شود و دیگر اجازه ساخت مجدد به آن‌ها داده نخواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این مناطق تا شنبه مشخص خواهند شد، افزود: در شهرهای پلدختر، معمولان و تعدادی از روستاها این بحث را داریم، البته ممکن است تغییرات جدی در خیلی از مناطق نداشته باشیم.

اولویت اسکان با خانه های 100 درصد تخریبی

استاندار لرستان بیان کرد: مردم سیل‌زده پلدختر را باید در واحدهای مسکن مهر اسکان بدهیم و اولویت با افرادی است که خانه‌هایشان به صورت ۱۰۰ درصد تخریب شده است.

وی ادامه داد: حدود ۱۰۳ نفر در این رابطه شناسایی شده‌اند که باید در کوتاه ترین زمان اسکان داده شوند.

دکتر خادمی عنوان کرد: انتقال فاز اسکان اضطراری به دائم را به عهده مردم گذاشته‌ایم و دولت تنها مبلغی را به عنوان مساعده کمک و پرداخت می کند.

وی ادامه داد: فرد در دوره‌ای که خانه‌اش ساخته می شود محل سکونتش را خود به عهده می‌گیرد. از فردا این مبلغ شروع به پرداخت می‌شود.

استاندار لرستان گفت: در این رابطه دولت سعی می‌کند با تسهیل گری ظرفیت اجاره دهی را بالا ببرد، مانند استفاده از واحد های مسکن مهر. سید موسی خادمی در پایان گفت : ظرف ۱۰ روز آینده وضعیت زمینهای واگذاری به سیل‌زدگان مشخص خواهد شد.

۴۶

کد خبر 1253342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =