آیا هواداران فردوسی‌پور خطای برنامه گلزار را علنی کردند؟

نامه‌نیوز نوشت: عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت: با توجه به تأکیدات علما، تکلیف است برنامه‌هایی که شکل برد و باخت دارند و از مصادیق قمار به حساب می‌آیند، صداوسیما جلوی آنها را بگیرد.

دوقطبی گلزار-فردوسی‌پور از مراسم جشنواره جام‌جم شروع شد، زمانی که مردم به نفع برنامه ۹۰ پیامک می‌زدند اما آرا به حساب برنامه «برنده‌باش» ثبت می‌شد. آن روز وزیر ارتباطات وارد صحنه شد از یک تخلف در سامانه رأی‌گیری پرده برداشت و متأثر از این افشاگری حق به حق‌دار رسید؛ جایزه آرای مردمی به برنامه عادل فردوسی‌پور تعلق گرفت.

ماجرا به اینجا ختم نشد و فردوسی‌پور وقتی پشت تریبون رفت، حرف‌های کنایه‌آمیزش به مدیر جوان شبکه سه بسیار در فضای مجازی به چشم آمد، در مقابل سخنان گلزار نیز از نقد کاربران شبکه‌های اجتماعی بی‌نصیب نماند.

این دو قطبی روز به روز پر رنگ‌تر شد و درنهایت رئیس شبکه سه حکم به پایین کشیدن کرکره برنامه ۹۰ داد. حالا اما «برنده باش» نیز گویا قرار است تعطیل شود. برخی می‌گویند «هواداران فردوسی‌پور خطای پنهان برنامه «برنده باش» را علنی کردند» اما آیا این‌طور است؟

غلامرضا کاتب درباره منع شرعی آیت‌الله مکارم شیرازی در برگزاری برنامه «برنده باش» گفت: «با توجه به تأکیدات علما، تکلیف است برنامه‌هایی که شکل برد و باخت دارند و از مصادیق قمار به حساب می‌آیند، صداوسیما جلوی آنها را بگیرد و نظارت کند که دیگر شاهد تکرارشان در قالب‌های دیگر هم نباشیم.»

وی درباره تأثیر عدم شفافیت در درآمدزایی سامانه‌های «ستاره مربع» بر فراگیر شدن استفاده از این روش‌ها در برنامه های تلویزیونی، گفت: «این بحث‌های سلیقه‌ای مدیران است البته عوامل دیگر هم می‌تواند نقش داشته باشد.»

این عضو شورای نظارت بر صداوسیما درباره پشت پرده سامانه‌های «ستاره مربع» گفت: «ارزیابی خاصی نداریم اما هر کس اطلاعاتی دارد که می‌تواند به ما در ارزیابی و نظارت کمک کند، برای ما بفرستد.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا گزارشی از صداوسیما درباره میزان درآمدزایی سامانه‌های «ستاره مربع» اخذ شده است؟ توضیح داد: «این یک پیشنهاد است که این موضوع بررسی و شفاف‌سازی شود. البته دیوان محاسبات حسابرسی دارد.»

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه گفته می‌شود طرفداران عادل فردوسی‌پور موضوع برنامه «برنده باش» را با استفتاء از آیت‌الله مکارم شیرازی برجسته کردند و در واقع باعث و بانی زیر سوال رفتن برنامه «برنده باش» طرفداران عادل فردوسی‌پور بودند، گفت: «نمی‌دانم.»

کاتب در پاسخ به این سوال که آیا آه فردوسی‌پور دامن گلزار را گرفت؟ هم گفت: «نمی‌دانم.»

۵۷۲۵۸

کد خبر 1253556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  50 3
  چه سوال بی جایی !این کار چه نفعی میتواند برای فردوسی پور داشته باشد؟!اگر بر عکس بود می‌توانست شائبه انتقام گیری داشته باشد .
 • CA ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  15 5
  خسته شدیم از سیاست بازی و سیاست کاری
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  60 5
  هر کسی که این خطا رو علنی کرده مهم نیست مهم اینه که جلوی این قمار گرفته شده و بیش از این کار خطایی ادامه نداشته باشه. من از شما می پرسم چقدر کار خطا و اشتباه لازمه که یکی انجام بده تا مشخص بشه اون جایگاه ، جایگاه واقعیش نیست ؟
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  16 4
  نه عشاق مدیر ... شبکه سه این کار را کردند
 • hos IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
  9 0
  ید ال... فوق ایدیهم
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  1 0
  باسلام 20سال هست مردم از برنامه 90خاطره دارند دوستاران فوتبال بخصوص جوانها انتظارمیکشیدند دوشنبه شب برسه ی ظرف تخمه ی فلاکس چای باچند بالش زیر دستی اعضای خانواده رادورهم جمع میکرد دیگه از برنامه ماهواره ای خبری نبود اقای عادل فردوسی پور محبوب دلهاس خداکنه هرچی زوتر برنامه اش روی انتن برود
 • هادی IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
  1 0
  نتیجه مدیران از نوع ژن خوب همینه: کنار گذاشتن افراد متخصص و میدان دادن به مافیای فاسد ستاره مربع و ...