صدور ۸ رای برای متخلفان در نمایشگاه کتاب/ تعطیلی یک روزه ۲ غرفه

رئیس کمیته بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران داخلی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بررسی ۱۱۷ گزارش و صدور هشت رأی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، داریوش رضوانی رئیس کمیته بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران داخلی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به بررسی پرونده‌های گزارش‌ شده گفت: در نخستین جلسه کمیته بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران ۱۱۷ گزارش از بخش ناشران داخلی مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه اکثریت پرونده‌ها با دادن تذکر شفاهی و گفت‌وگو با غرفه‌داران حل و فصل شدند و غرفه‌داران متعهد شدند از تکرار اقدامات یادشده خودداری کنند.

او ادامه داد: همچنین هشت رأی نیز صادر شد. دو رأی به تعطیلی یک‌روزه غرفه و شش رأی دیگر به تذکر کتبی، اخذ تعهد با شرط عدم تکرار و در صورت تکرار منع از حضور در نمایشگاه سال آینده منجر شد.

رضوانی اعلام کرد: در این جلسه مقرر شد چنان‌چه ناشران و غرفه‌دارانی تخلفی را مرتکب شده و از کم و کیف آن مطلع نبوده و یا دلیل توجیهی داشتند، همراه با مسئول بخش تخصصی در جلسه هیأت حضور یافته و دفاعیات خود را برای تصمیم‌گیری‌های نهایی اعلام کنند.

رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران داخلی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: اکثریت پرونده‌های مطرح‌شده به بخش کودک و نوجوان اختصاص داشت که به عرضه محصولات فرهنگی غیر کتاب و ارائه کتاب‌های غیر در نمایشگاه مربوط می‌شد.

او در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل پافشاری هیأت بر آرای صادرشده در سال گذشته، تا به امروز (سومین روز نمایشگاه کتاب) هیچ گزارشی از سوءاستفاده از بن‌کارت‌های خرید کتاب ارائه نشده است.

سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از چهارم تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1253696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =