رئیس شورای شهر خمینی‌شهر: تمایلی به الحاق خمینی‌شهر به اصفهان نداریم

رئیس شورای شهر خمینی شهر گفت:در شورای دوره پنجم موضوع الحاق خمینی شهر به اصفهان را مطرح نکردیم چراکه اعتقاد داریم که شهری با تاریخ سه هزار ساله باید هویت تاریخی خود را حفظ کند به نوعی که درصدد ایجاد مهاجرت معکوس به اصفهان هستیم.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، عبدالله کیانی در  جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعامل خوبی میان شهرداری خمینی شهر و شورای شهر وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به این همکاری خوب و با پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و خدماتی خوبی در سال گذشته شکل گرفت و با توجه به رضایت مردم و پرداخت عوارض سال گذشته ۹۷ درصد از بودجه پیش بینی شده را جذب گردیم.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی سال ۹۷ خمینی شهر ابراز داشت: کار خیابان کمربندی از سمت زمین‌های کارگاهی دوشاخ با حدود ۷۰ درصد زیر سازی انجام شده است، در ارتباط با خیابان شهید صدوقی امیدواریم بتوانیم در سال جاری پروژه این خیابان تا میدان امام رضا (ع) را به پایان برسانیم و درباره خیابان آیت الله احمدی نیز اغلب آزادسازی‌ها انجام شده و زیرسازی، آسفالت و جدول‌گذاری آن جزو برنامه‌های سال جاری خواهد بود.

رئیس شورای شهر خمینی‌شهر با اشاره به اینکه نخاله برداری کل مسیر خیابان لوله به پایان رسیده است، گفت: خیابان ماربین نیز که نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی خیابان شریعتی خواهد داشت از جمله پروژه‌هایی است که در سال ۹۸ افتتاح خواهد شد.

پیش بینی سایت دوچرخه سواری و جاده سلامت در پارک ساحلی

وی با اشاره به اینکه شهرداری خمینی شهر به ایجاد و حفظ فضای سبز اهمیت زیادی می‌دهد، گفت: سال گذشته پارک خانواده و فاز یک پارک جوان به بهره‌برداری رسید که در پارک خانواده یا جوان زمین‌های اسکیت، سایت دوچرخه سواری و جاده سلامت پیش‌بینی کردیم.

کیانی با تاکید بر اینکه فاز دوم پارک جوان به زودی به اتمام می رسد، گفت: تکمیل پارک برج جوی‌آباد، پارک‌محله آدریان، پارک سلامت و پارک شهروند نیز  در برنامه قرار دارد.

وی با بیان اینکه خمینی شهر به یک تالار بزرگ چندمنظوره برای اجتماعات، تئاتر و دیگر جلسات نیاز دارد، ابراز داشت: ساخت ساختمان پنج طبقه نیلفروش زاده آباد با دو هزار متر زیربنا بر همین اساس در دستور کار قرار گرفت و از مهم‌ترین طرح‌های سال جاری است.

خمینی شهر  یکی از قطب‌های گردشگری استان است

کیانی، خمینی شهر را یکی از قطب‌های گردشگری استان برشمرد و در ارتباط با پروژه‌های گردشگری گفت: بر این اساس موضوع بومگردی در خمینی شهر را مورد توجه قرار دادیم و بازسازی خانه مجیر، خانه سرتیپ سده‌ای،خانه سیادت، خانه میردامادی و خانه زهتاب از جمله این موارد است.

وی اضافه کرد: همچنین پروژه‌ای با نام بام سبز خمینی شهر را در دستور کار قرار دادیم و در این پروژه دو خانه قجری و قصر کازرونی بازسازی و تعمیر شد.

توسعه فضای سبز و ایجاد پارک های متعدد در خمینی شهر

کیانی با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز هر نفر در خمینی شهر بدون احتساب فضای سبز دانشگاه صنعتی اصفهان ۹ متر است، گفت: دوره چهارم و پنجم در توسعه فضای سبز و ایجاد پارک های متعدد توجه بسیاری بوده است.

وی  کمبود سالن‌های ورزشی را از جمله مهم‌ترین مشکلات خمینی شهر برشمرد و اظهار داشت: امید ما این است که با اعتبار درنظر گرفته شده در سال جاری این مشکل را رفع کنیم.

اتصال خمینی شهر به متروی اصفهان از سه جهت

وی در ارتباط با اتصال متروی خمینی شهر به اصفهان نیز ابراز داشت خمینی شهر از سه جهت به متروی اصفهان وصل می‌شود که خط نجف آباد از دوراهی دانشگاه، شاهین‌شهر از میدان استقلال جنب دانشگاه صنعتی و دیگری از سمت زینبیه خط بی آرتی از خمینی شهر به این ایستگاه‌های مترو اصفهان وصل شود تا در وضعیت حمل ونقل این شهر تغییر عمده‌ای حاصل شود.

رئیس شورای شهر خمینی شهر  با بیان اینکه خمینی شهر ۱۵ آرامستان غیررسمی بومی دارد و به صورت هیئت امنایی اداره می‌شوند، گفت:  قرار یک آرامستان جدید و رسمی با ۲۰۰ هکتار زمین در هفت فاز قطعه‌بندی احداث شود.

در نظر گرفتن بودجه ۶ میلیارد و نیم برای برای بهسازی و نوسازی ناوگان خمینی شهر

وی با اشاره به اینکه برای بهسازی  نوسازی ناوگان خمینی شهر شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده است، گفت تا سه ماه آینده ۲۰ اتوبوس بازسازی شده با نصب کولر و بخاری به ناوگان شهری اضافه می شود.

کیانی در  ارتباط با  امکان الحاق خمینی شهر به اصفهان گفت: در شورای دوره پنجم موضوع الحاق مطرح نبود چراکه اعتقاد داریم که شهری با تاریخ سه هزار ساله باید هویت تاریخی خود را حفظ کند به نوعی که درصدد ایجاد مهاجرت معکوس به اصفهان هستیم.

46

کد خبر 1254185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =