۸ نفر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

مردم مقصر نیستند

ابوالقاسم رئوفیان
مردم مقصر نیستند

در اسفندماه سال جاری انتخابات مجلس را در پیش رو داریم اما متاسفانه بنابر صحبت های شخصیت های جناحین سیاسی مردم یک موج بی اعتمادی را به جریان های سیاسی دارند و این باعث شده برخی بگویند مردم به این دو حزب بی اعتماد هستند و این تاثیر منفی در رای مردم می گذارد؛ اما می توان این موضوع را از منظر دیگر هم دید.

 مردم ما خیلی به اصولگرایی و اصلاح طلبی نه این که توجه نداشته باشند اما آن چه نظر مردم رو به خودش جلب می کند، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و در جهت استمرار حیات سیاسی نظام مردم حرکت می کنند.  احزاب و خانه های سیاسی و دو جناح مطرح در کشور به نام اصولگرا و اصلاح طلب جا افتاده و آنها را با این عنوان مردم می شناسند. احزاب در راستای یک رقابت قانون مند باید بتوانند جامعه هدفشان و مجموعه های رویکردی های شان را در راستای حمایت از نامزدهای پیشنهادی خود پیش ببرند اما هدف اصلی رای به نظام رای به کسانی است که به عنوان نماینده ی مردم باید در مجلس بیایند و به وظایف نمایندگی خود عمل کنند.

 اگرچه ما احساس می کنیم در گذشته کسانی که از مردم رای اعتماد گرفتند و به مجلس رفتند یا دولت هایی که روی کار آمدند و بر کرسی اداره اصول کشور یعنی ریاست جمهوری تکیه زدند نتوانستند خواسته های مردم و حتی عملی کردن شعار های خودشان را به مرتبه موجبات رضایت مردم تعمیم بدهند اما باید تلاش کرد که این بار انتخاب درستی باشد انتخاب انتخابی باشد که این ها بتوانند درصورت راهیابی به مجلس وظایف نمایندگی خودشان را درست عمل کنند .

 احزاب و گروه ها سیاسی جناحین اصلاح طلب و اصول گرا بدون این که به منافع جناحین خودشان بی اندیشند به مسائل و مشکلات کشور و مناقع مردم باید بیاندیشند. باید در حل مشکلات کشور تدبیر کنند تا در سال های پیش رو در مواجهه با بحران ها، مشکلات و فشارهایی به لحاظ روحی و روانی و جسمی در حد انتظار عمل کنند.

مسئله سیل یک پدیده در واقع طبیعی است اما نه مثل زلزله یک دفعه بیاید و تخریب کند. این انتطار می رود کسانی که برای مجلس و دولت انتخاب می شوند بتوانند پیش بینی های لازم را انجام دهند.

 بعضی تصورشان هست  این جریانات سیاسی در رویکرد آمدن مردم به پای صندوق رای تاثیر گذارند اما به هر حال اینجا مردم مقصر نیستند؛ احزاب سیاسی ما از الان در فکر انتخابات هستند. باید به این فکر کنیم که چه انتخاباتی باید برگزار شود، چگونه برگزار شود، چه کسانی باید به مردم معرفی شوند و مردم باید چه شاخصه هایی را در نظر بگیرند و به فرد رای بدهند تا به مجلس بیاید؛ که این ها وقتی آمدند دعوای درد مردم را داشته باشند. درمان درد آلام جامعه باشند، نه آنکه کرسی نمایندگی را به ناحق اشغال کنند و به فکرخودشان باشند و از وضعیت مردم غافل بمانند لذا همه ی ما در این اتفاق مسیولیت داریم و باید بتوانیم به نحو احسن به وطایف خودمان عمل کنیم.

 در دوره انتخابات باید افرادی را به عنوان نماینده معرفی می کنیم که اعتماد مردم را براساس ضرورت های کشور جلب کنند. خب این افراد را باید شناسایی و به مردم معرفی کنیم تا کسانی که در این چهار سال گذشته با شعارهای مردم فریب  و وعده های چشم و گوش پر کن و به ناحق از مردم رای گرفتند اما از مردم غافل شدند دیگر رأی نیاورند.

کسی که با دومیلیارد یا سه میلیارد تومان کمک اسپانسر به مجلس می آید در فکر آن است که از اسپانسرهای خودش پشتیبانی کند و از مردم غافل می ماند فلذا ما باید برای آن که اعتماد مردم را جلب کنیم در یک مسیر حرکت کنیم و افراد شایسته یا ناشایست را به مردم معرفی کنیم و شناساندن این افراد به مردم باعث می شود تا مردم گول نخورند و این شفافیت اعتماد مردم را جلب می کند.

* دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین

​۲۱۴۲۱۵

کد خبر 1254229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • تقی IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
    2 0
    کلا مردم مقصر هستند والسلام