معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان: کیست هیداتید یک بیماری بدون علامت است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در کنفرانس علمی کیست هیداتید در خرم آباد گفت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان ظرفیت تأسیس مرکز تحقیقات بیماری های مشترک بین انسان و دام را دارد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،دکتر مجتبی خاکساریان در این رابطه گفت : برگزاری این گونه کنفرانس ها ظرفیت های دانشگاه را نمایان می کند و امیدواریم این گونه برنامه ها به دریافت مجوز راه اندازی این مرکز تحقیقاتی کمک کند.

وی همچنین در خصوص بیماری کیست هیداتید گفت: این بیماری سالانه بیش از ۲۰ میلیون دلار هزینه ی درمان را برای کشور در بر دارد.

کیست هیداتید یک بیماری بدون علامت است

دکتر خاکساریان ادامه داد: کیست هیداتید یک بیماری بدون علامت است و همین موضوع خطر شیوع آن را دوچندان می کند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه تصریح کرد: این کنفرانس حرکت قابل تقدیری بود که در راستای برنامه های وزارت بهداشت و توسط کمیته ی تحقیقات دانشکده ی پیراپزشکی خرم آباد تدوین شد.

این کنفرانس علمی با سخنرانی دکتر فصیحی رئیس مرکز تحقیقات هیداتید کرمان برگزار شد که در آن برخی از اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی شهر کرد و اهواز نیز در آن سخنرانی کردند.

همچنین دکتر نصیبی مسئول ثبت بیماری کیست هیداتید کشور نیز در این نشست علمی حضور داشت.

حضور پرشور اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان

در این نشست که با حضور پرشور اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد، با محوریت اتیولوژی و اپیدمیولوژی این بیماری در ایران و جهان، نگاهی به روش های نوین تشخیص و درمان آن و معرفی برنامه ی ملی ثبت موارد انسانی کیست هیداتید اجرا شد.

این کنفرانس به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و تلاش های دکتر حسین محمودی عضو هیأت علمی دانشگاه و دبیر کنفرانس، انجمن انگل شناسی ایران و مرکز تحقیقات بیماری هیداتید کرمان برگزار شد.

۴۶

کد خبر 1254880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =