نسخه معاون سیاسی سپاه برای حل مشکلات اقتصادی/ تحریم آمریکا تاکنون ۱۲۰ مدل داشته

ایرنا نوشت: معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت که مشکلات اقتصادی در کشور با همدلی، آموزش و فرهنگ سازی قابل حل است که به این مهم باید توجه کرد تا سختی های ناشی از تحریم های اقتصادی را در جامعه کاهش داد.

سردار علی قاسمی روز چهارشنبه در همایش گرامیداشت مقام معلم که از سوی سازمان بسیج فرهنگیان استان البرز در کانون فرهنگی ورزشی شهید سبحانی کرج برگزارشد، اظهارداشت: به دلیل تحریم ها، کشور در حوزه اقتصادی با مشکل روبرو شده است که برای عبور از سختی های ناشی از آن باید همدلی داشته باشیم و به اصلاح تغییر رفتارها در این حوزه بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصادی کشور نمادسازی باید صورت گیرد، خاطرنشان کرد: سود معقول در جامعه باید آموزش داده شود زیرا در تمام دنیا انعطاف در معامله دارند در حالی که در آموزه های دینی ، اخلاقی و رفتاری ما نیز به این مهم تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورها به خاطر اعتقاد و باورهایشان به پرچم و ... خلاف نمی کنند در حالی که در ایران کدام دزد یا رانت خواری را می بینید که بگوید به خاطر پرچم کشور و یا شهید دست به تخلف نمی زند.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های اقتصادی در کشور باید جدی گرفته شود، یادآور شد: برای رونق تولید لازم است به دنبال اصلاح شغل در جامعه باشیم و بانک ها نیز به دنبال ایجاد شغل نباشند و شغل ها را با حمایت پولی از مراکز تولیدی که مشکل مواجه هستند، حفظ کنند تا نیروی انسانی بیکار شده همانند صنعت نساجی به کار برگردد.

وی گفت: مقام معظم رهبری ۲۰ سال است که شعار سال اعلام می کند که ۶۵ درصد آن مربوط به بخش اقتصادی است چون اقتصاد و معیشت در نگاه ایشان جایگاه مهم داشته و دارد.


قاسمی از رونق تولید به عنوان یک بحث تخصصی یاد کرد و افزود: برای مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن باید اراده قوی داشت تا با همدلی این دوره سخت را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه به تلاش ترامپ برای بازگشت ایران به پشت میز مذاکره پرداخت و ادامه داد: آمریکا برای تحریم کشور ها تا کنون ۱۲۰ مدل داشته است که ۸۰ مدل آن روی کشورها بی تاثیر بوده است و تنها ۴۰ مدل آن تاثیر در تغییر رفتار مردم کشورهای مورد تحریم قرار گرفته داشته است و تغییر حاکمیت آن تحریم ها نیز صفر بوده است.

وی عنوان کرد: باید از ظرفیت ها مختلف کشور در حوزه اقتصادی استفاده کنیم و خط مقاومت را در جامعه تقویت کنیم.

وی بیان داشت: اوج تحریم های آمریکا علیه ایران در حوزه نفت است که با راهکارهای مناسب امکان کاهش مشکلات و سختی های ناشی از آن در کشور وجود دارد.

وی تاکید کرد: برای فرهنگ سازی در حوزه اقتصادی نیاز به آموزش معلمان در مدارس برای جامعه هدف است.
استان البرز ۲۴ هزار و ۵۰۰ معلم دارد.
۲۳۲۱۲

کد خبر 1255573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =