۱ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
جزییات اختلافات شفر و استقلال بر سر صیادمنش

روزنامه خبرورزشی نوشت: بیش از یک ماه از آغاز جنجال‌ها پیرامون ستاره جوان استقلال می‌گذرد.

سران باشگاه از ابتدا ترجیح دادند پیرامون اخبار و شایعات اطراف اللهیار سیاست سکوت را در پیش بگیرند، چون مسلماً قبول فروش زودتر از موعد این ستاره جوان می‌توانست ترکش‌هایی برای باشگاه و آن‌ها در پی داشته باشد. با اخراج وینفرد شفر و جدی‌تر شدن موضوع فروش اللهیار برای تأمین غرامت سنگین مربی آلمانی بار دیگر جنجال‌ها پیرامون این ترانسفر ستاره استقلال اوج گرفت. جالب این‌که با جو به راه افتاده تمامی شایعات پیرامون اقدامات پنهانی باشگاه و مربی آلمانی برای نقش داشتن در این ترانسفر عملاً به اثبات رسید و پرده از خیلی مسائل پنهانی برداشت.

شفر معرف اللهیار به آلمانی‌ها
اواخر سال ۹۷ درخشش اللهیار صیادمنش در ترکیب استقلال باعث شد تا وینفرد شفر از طریق برخی نزدیکان و واسطه‌های فعال در فوتبال باشگاهی آلمان این بازیکن را به چند تیم بوندس‌لیگایی معرفی کند. حتی در این راه گفته شد شفر خود شخصاً اقدام به معرفی اللهیار به بایرن‌مونیخ کرده تا زمینه انتقال یکی از مستعدترین بازیکنان ایران و آسیا به بوندس‌لیگا را فراهم کند. در این راه شفر مدام در مصاحبه‌های خود با تعریف و تمجید از صیادمنش، در اندیشه سر زبان انداختن نام این بازیکن در رسانه‌ها بود تا به هر شکلی شده در تابستان اللهیار را به بوندس‌لیگا ببرد. این موضوع، اما چندان به مذاق سران باشگاه خوش نیامد تا جایی که شفر و یکی از مسئولان استقلال در نشست‌های هفتگی باشگاه بارها بر سر این موضوع کشمکش‌های زیادی پیدا کردند.

باشگاه ورود کرد
وقتی تماس‌های اولیه شفر با سران بایرن و یکی دیگر از باشگاه‌های بوندس‌لیگا برقرار شد، کار به جایی رسید که توافقات اولیه برای عقد قرارداد بلندمدت صیادمنش با مونیخی‌ها و انتقال قرضی این بازیکن به تیمی مثل اینتراخت فرانکفورت فراهم شد.

مشروح این گزارش را اینجا بخوانید.

43503

کد خبر 1256422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =