سرمربی سابق اسپانیول جدیدترین گزینه نیمکت استقلال

خبرورزشی نوشت: برکناری وینفرد شفر از هدایت استقلال باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها پیرامون سرمربی بعدی این تیم به اوج خود برسد.

انتصاب فرهاد مجیدی به عنوان جانشین شفر هر چند پسوند «موقت» داشت، اما بسیاری تصور کردند باشگاه با جانشینی این چهره محبوب سکوها در صدد پیش بردن کار با همین روند است تا فرهاد در نهایت به عنوان جانشین اصلی مرد آلمانی معرفی شود، اما نه فرهاد مجیدی نه سران باشگاه استقلال زیر بار این موضوع نرفتند، به خصوص فرهاد که تأیید کرد جایگاه و سمت برایش اهمیتی ندارد و تنها هدفش نجات تیم محبوبش است. با داغ شدن شایعات پیرامون اینکه مربی بعدی استقلال یک مربی داخلی خواهد بود، باشگاه به این موضوع واکنش نشان داد و همان‌طور که معاون ورزشی استقلال در واکنش به اعتراضات انجام شده از سوی هواداران در حاشیه بازی با استقلال خوزستان وعده حضور یک مربی خارجی را داده بود، این بار هم باشگاه روی استفاده از مربی خوب خارجی تأکید کرد. 
امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال دیروز بار دیگر روی مواضع باشگاه در استفاده از گزینه خارجی تأکید کرد و گفت: «ما وارد رایزنی برای جذب مربی خارجی شده‌ایم. دنبال یک مربی توانمند و بزرگ خارجی هستیم. یک مربی جوان که انگیزه بالایی داشته باشد و سبک کارش به ما شبیه باشد. ما دنبال کسی هستیم که بر آکادمی ما نظارت کند.» همین صحبت‌ها باعث شد تا خیلی‌ها حضور مربی داخلی روی نیمکت استقلال در لیگ نوزدهم را منتفی بدانند به خصوص که روز پنج‌شنبه اخباری به گوش رسید مبنی بر اینکه گزینه اول باشگاه برای جانشینی شفر انتخاب و مذاکرات اولیه نیز با واسطه‌های او در پایتخت ایران انجام شده است. 
گفت‌وگوی دیروز مدیرعامل استقلال حاوی نکات ریزی بود که با قرار دادن آن‌ها کنار اخبار پیرامون این تیم عملاً پازل انتخاب مربی آینده را کامل می‌کرد. فتحی با بیان اینکه شاخصه‌ها مشخص شده ولی مصادیق مشخص نشده از مشاوره با پیشکسوتان باشگاه خبر داد، آن‌هایی که کنار استقلال هستند و گزینه‌هایی را معرفی کرده‌اند. این موضوع توأم شد با خبری پیرامون دیدار مدیران باشگاه با یک واسطه سرشناس در یکی از رستوران‌های معروف شمال پایتخت تا رایزنی‌های اولیه برای ورود یک مربی مشهور اسپانیایی به ایران انجام شود. در این نشست که گفته می‌شود تلاش زیادی صورت گرفت تا پنهانی بماند طرفین پیرامون ورود سرمربی سابق باشگاه اسپانیول به نیمکت استقلال نزدیک به چهار ساعت بحث و گفتگو داشتند. دست گذاشتن روی گزینه‌ای همچون مربی سابق اسپانیول قطعاً بی‌ارتباط با حضور مقطعی فرهاد مجیدی در دوران کارآموزی خود در این باشگاه نخواهد بود. البته اینکه فرهاد در انتخاب این گزینه نقش داشته یا نه، سؤالی است که قطعاً با جدی شدن ورود این مربی به استقلال ذهن بسیاری را به خود مشغول خواهد کرد. 
در این بین، اما خبرهای در گوشی جذاب‌تری نیز نقل شده است از جمله اینکه یکی از استقلالی‌های دوآتشه و نسبتاً متمول، حاضر به پرداخت هزینه‌های عقد قرارداد با مربی اسپانیایی شده تا قبل از تابستان به نیمکت مربیگری استقلال سر و سامان داده شود. واسطه حاضر در این مذاکره احتمال وقوع این اتفاق را بسیار ضعیف دانست و مدعی شد مربی مدنظر تنها در شرایطی تیم را در دست خواهد گرفت که فرصت کافی برای ایجاد تغییرات و آماده‌سازی استقلال را داشته باشد. حال باید منتظر ماند و دید این اخبار تا چه اندازه صحت دارد و آیا جانشین آتی وینفرد شفر، مربی سابق اسپانیول اسپانیا خواهد بود؟ گزینه‌ای که گفته می‌شود رقم قراردادش با بودجه باشگاه استقلال نیز همخوانی دارد و از همه مهم‌تر کسی را کنارش می‌بیند که چند سال پیش در بندر بارسلونا کار مربیگری را به او آموخت. از میان مربیان سابق اسپانیول چند گزینه مدنظر استقلال است که جدی‌ترین آن‌ها دیوید گالگو نام دارد. این مربی ۴۷ ساله در تیم‌های الف و ب اسپانیول و تیم‌های پایه این باشگاه فعالیت کرده است.

256 43

کد خبر 1256424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =