برمبنای سیاست شفافیت سازمان سینمایی: جدول برنامه و بودجه سال۹۸ اعلام شد

جدول کلی برنامه و بودجه سال ۹۸ سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و مؤسسات مرتبط بر اساس مدل بودجه‌ریزی عملیاتی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این جدول که شامل برنامه و بودجه سال ۹۸ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بنیاد سینمایی فارابی، موسسه سینما شهر، انجمن سینمای جوانان، خانه سینما و سایر فعالیت ها می شود با توضیحات ذیل توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی منتشر می شود.

۱- این جدول با فرض تخصیص صددرصدی اعتبارات سینما تنظیم شده است. بدیهی است ردیف‌های جدول زیر در صورت کاهش تخصیص اعتبار، تسهیم به نسبت می‌شوند. البته در راستای اجرای سیاست «ایران، تهران نیست» اعتبارات استانی در هر شرایط، به صورت صددرصدتأمین خواهد شد تا اختلالی در اجرای فعالیت‌های سینمایی استان‌ها پدید نیاید.

۲- همچنان که ملاحظه می‌شود با اجرای سیاست کوچک‌سازی و صرفه‌جویی، نسبت هزینه پشتیبانی به اعتبارات حمایت سینما در سال ۹۸ کاهش چشمگیر خواهد داشت. همچنین با جذب مشارکت بخش دولتی و خصوصی و افزایش بهره وری، پیش بینی منابع مالی قابل تحقق نیز افزایش یافته و تلاش می شود هردو روند ادامه یابد.

۳- در راستای شفافیت و پیش‌بینی‌پذیری، دستورالعمل‌های حمایتی برای فعالیت‌های (اقدامات) ستاره‌دار در خرداد ماه سال جاری، منتشر خواهد شد.

۴- تخصیص اعتبارات هر حوزه منوط به انتشار عملکرد مالی و هزینه‌های پشتیبانی آن حوزه برای ماه‌های گذشته و انتشار دستورالعمل‌های مربوط می‌باشد.

۵- ماتریس تفاهم‌نامه‌های استانی نیز در هفته آینده منتشر می‌شود.

۶- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار این جدول، از در گرفتن بحث‌های کارشناسی و ارائه طریق توسط صنوف سینمایی، سینماگران، منتقدان، صاحب نظران و روزنامه‌نگاران استقبال می‌کند تا نظرات صائب و ممکن را در اصلاحیه بودجه که در تابستان تنظیم می‌شود، لحاظ کند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

انجمن سینمای جوانان

بنیاد سینمایی فارابی

موسسه سینماشهر

خانه سینما

سایر فعالیت‌ها

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1256586

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =