خواستگاری در فضای واقعی، مزاحمت در فضای مجازی

رئیس پلیس فتای استان سمنان گفت: پسر جوانی که پس از شنیدن جواب منفی از دختر مورد علاقه‌اش ، عکس‌های خصوصی او را در فضای مجازی منتشر کرد ، با تلاش پلیس فتای سمنان دستگیر شد.

سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتای استان سمنان گفت: چندی قبل دختری با مراجعه به پلیس فتا از تهدیدها و مزاحمت های فضای مجازی پسر جوانی شکایت کرد.

او افزود: تحقیقات متخصصان پلیس فتا نشان داد متهم با استفاده از شبکه ‌اجتماعی تلگرام و ایجاد پروفایلی جعلی، تصاویر خصوصی دختر جوان را منتشر کرده است.

با تلاش کارآگاهان سایبری پلیس سمنان متهم که خواستگار شاکی است شناسایی و دستگیرشد.

سرهنگ صادقی گفت: در تحقیقات مشخص شد، این پسر جوان برای انتقام از پاسخ منفی دختر به خواستگاری خود این عمل مجرمانه را مرتکب شده است.

رئیس پلیس فتای استان سمنان گفت: طبق ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات، هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت، تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون تا ۴۰میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1256623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =