۲ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
افتتاح موزه کودک در ارومیه

موزه کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی در ارومیه با حضور مدیرعامل کانون، مدیرکل امور موزه های کشور و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، موزه کودک ارومیه در زمینی به مساحت حدود ۵۰۰ متر مربع و در قالب سالن‌های تاریخ، نجوم، دوران ماقبل تاریخ و مردم‌شناسی، مکتب‌خانه و طبیعت در محل پارک شهرچایی ارومیه و در مجاورت ساختمان کانون پرورش فکری استان به بهره‌برداری رسید.

موزه کودک ارومیه

فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کشور در آیین افتتاح این موزه با اشاره به اینکه روند آموزشی کودکان و نوجوانان امروزه بیشتر به تست‌زنی و آموزش‌های حفظی محدود شده گفت: این قشر نیاز به آموزش مهارت‌ها توام با لذت، شادی و مهربانی هستند.
وی ادامه داد: امروز دانستن اطلاعات پیشین فایده‌ای ندارد بلکه باید به دنبال انسان‌های خردمند باشیم و نوجوانان امروز، باید خردمندان آینده باشند ضمن اینکه برای ساخت آینده و حفظ محیط‌زیست، سنت‌ها و میراث فرهنگی، باید کودکان را مورد توجه قرار دهیم.

جواد زاهدی، مدیرکل کانون استان آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به اینکه هدف از تاسیس این موزه، یادگیری و درک زیبایی های هستی بصورت ملموس برای کودکان و نوجوانان است خاطر نشان کرد: بخش مقدماتی ایجاد موزه کودک در استان از یک سال پیش کلید خورد و در طول یک سال رایزنی‌ها و پیشنهادهای مختلفی در رابطه با موزه کودک ارایه شد و امروز نیز شاهد افتتاح این موزه هستیم.

۴۶

کد خبر 1256785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =