قول پیگیری حقوق شهرداری کرج از مراجع قضایی

شهردار کرج در جلسه علنی شورای شهر کرج درتشریح وقایع مرتبط با فساد مالی گفت: حق شهرداری از طریق مراجع قضائی و نظارتی در حال پیگیری و بازگشت است.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین، شهرداری کرج اعلام کرده با هوشیاری و همکاری دستگاه‌های نظارتی و اجرایی شهرداری کرج، فساد مالی پیمانکار تامین منابع انسانی کشف و از سوی مرجع قضایی در حال رسیدگی است. 

فساد مذکور هیچگونه بار مالی برای پرسنل زیر مجموعه پیمانکار تامین نیروی انسانی نداشته و منابع در مرحله برگشت به شهرداری کرج است.

در پی انتشار این خبر، خبر برکناری و استعفای مدیر کل مالی و مدیر کل پشتیبانی شهرداری کرج به دلیل تخلفات مالی هم به میان آمد که این موضوع را از شورای شهر کرج پیگیری کردیم.

یکی از اعضای شورای شهر کرج در این خصوص در گفت‌وگو با خبرآنلاین گفت: شرکت آب و خاک هستی که حقوق پرسنل شهرداری را به صورت پیمانکاری پرداخت می‌کرد در صورت وضعیت ارائه داده به شهرداری حق عائله مندی ، حق مسکن و....را  هر کدام دوبار محاسبه می کرد و یکی از این بخش را برای خود بر نداشت.

وی افزود: این اقدام از سال ۹۴ تاکنون انجام شده و بیش از ۲۰ میلیارد تومان در این بین اختلاس شده است.

این عضو شورای شهر کرج خاطرنشان کرد: ما امیدواریم قصد و غرضی در کار نبوده باشد اما بی‌کفایتی قطعاً در این امر دخیل بوده است. لیست حقوقی کارکنان شهرداری با همان مبلغ تعیین شده در قرارداد پرداخت می شد اما در زمان پرداخت حق پیمانکاری، شرکت آب و خاک هستی پول بیشتری را از شهرداری دریافت می‌کرد.

عضو شورای شهر کرج در ادامه تاکید کرد: این شرکت پیش از این هم اقدامات متقلبانه انجام داده بود؛ ارزش افزوده را که دریافت می‌کرد تنها یک ماه آن را به اداره مالیات پرداخت می کرد و ما درخواست برخورد با این شرکت را به شهرداری داده بودیم اما ترتیب اثری داده نشد. 

وی در واکنش به دخالت شورای شهر کرج در استعفای مدیران مالی و پشتیبانی شهرداری کرج تصریح کرد: مدیرکل مالی و پشتیبانی شهرداری به دلیل همین تخلفات، خودشان استفاده دادند و شهردار هم قبول کرده است و این امر ربطی به شورای شهر کرج ندارد.

یکی دیگر از اعضای شورای شهر کرج هم در این خصوص تشریح کرد: تمام این تخلفات انجام شده در حالی رقم خورده که در شهرداری کسی متوجه آن نشده است. رابطه‌ای بین آقای احمدی مدیر کل مالی شهرداری کرج و شرکت آب و خاک هستی نبوده و این شرکت تنها یک شرکت پیمانکاری است اما اضافه بر سازمان درخواست کرده است و این نشان دهنده کوتاهی بخش شهرداری بوده و تخلف محرز شده است. باید با این افراد برخورد شود، بی توجهی و بی دقتی در بخش مدیریت مالی شهرداری محرز است و باید به آن پرداخته شود.

علی‌اصغر کمالی زاده شهردار کرج  در صد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر کرج با اشاره به فساد مالی شرکت پیمانکاری آب و خاک هستی در شهرداری کرج، اظهار کرد: این اتفاق با هوشیاری شهرداری کشف شد.

کمالی زاده با بیان این‌که هیچ حق‌وحقوقی از پرسنل ضایع نشده است، گفت: حق شهرداری از طریق مراجع قضائی و نظارتی در حال پیگیری و بازگشت است.

وی تاکید کرد: یکی از دلایل این اتفاقات ناظر بودن پشتیبانی بر این نوع قراردادها است چراکه این حوزه در این زمینه تخصصی ندارد.

شهردار کرج گفت: امیدوارم با مساعدت اعضای شورای شهر سازوکار تأمین نیروی انسانی به منابع انسانی شهرداری کرج واگذار شود.

46

کد خبر 1256995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =