نجات انگشتان له شده دست یک جوان ۳۰ ساله در کاشان

پزشکان کاشانی، برای نجات انگشتان دست یک جوان ۳۰ ساله که هنگام کار با دستگاه خردکن ضایعات، در دستگاه گیر کرده و دچار جراحت و له شدگی شدید شده بود از یک روش فوق تخصصی استفاده کردند.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، پزشکان کاشانی برای نجات انگشتان دست یک جوان ۳۰ ساله که به هنگام کار با دستگاه خردکن ضایعات، در دستگاه گیر کرده و دچار جراحت و له شدگی شدید شده بود از یک روش فوق تخصصی استفاده کردند.

رئیس بیمارستان نقوی کاشان با اعلام این مطلب گفت: در این روش درمانی دکتر محسن طالبیان فر فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، برای جلوگیری از قطع انگشتان، دست آسیب دیده بیمار را زیر لایه پوست شکم این بیمار قرار داد تا علاوه بر تسکین درد تا زمان پیوند پوست، خون رسانی به انگشتان انجام شود و زخم‌ها التیام پیدا کنند.

ابوالفضل شجاعی افزود: در مدت زمانی که دست بیمار در پوست شکم قرار دارد و هنوز پیوند کامل نشده است محل زخم باید روزی دو مرتبه شستشو و پانسمان شود که این عملیات با درد شدیدی همراه است به همین منظور برای کاهش درد بیمار از روش بلوک عصبی شبکه بازویی برای بی حسی دست وی استفاده می شود.

وی تصریح کرد: این روش بی حسی برای اولین بار در کاشان توسط دکتر مهدی رجبی فلوشیپ درد انجام شده است که از این پس موارد مشابه به همین روش انجام خواهد شد.

شجاعی بیان داشت: در این روش با نصب کاتر موقت در اطراف عصب مربوطه جهت تزریق داروی بی حسی، دست بیمار در مواقع  شستشوی زخم و تعویض پانسمان با استفاده از تزریق دارو در داخل این کاتتر، بی حس شده و هیچگونه دردی احساس نمی کند.

46

کد خبر 1257083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =