عضو هیات رئیسه مجلس: تخصیص اعتبار استانی سازمان سینمایی موجب کشف استعدادها می‌شود

نماینده ساری و میاندوآب انتشار بودجه سازمان سینمایی را موجب افزایش اعتماد و نزدیکی مردم و مدیران دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی اصغر یوسف‌نژاد درباره ضرورت اعلام بودجه هر دستگاه و سازمانی گفت: یکی  از آسیب‌های هر ساله بودجه این است که اغلب همه آن محقق نمی‌شود و یا غیر از مسیری که قانونگذار برای آن مشخص کرده هزینه می‌شود به همین خاطر وقتی سالانه دیوان محاسبات و یا دستگاه‌های نظارتی تفریق بودجه را گزارش می‌دهند می‌بینیم که بین عملکرد و احکام بودجه تفاوت و در بسیاری از پرونده‌ها که در دیوان محاسبات تشکیل می‌شود متاسفانه در برخی موارد مدیران محکوم می‌شوند که ناشی از همین عدم رعایت اصول و ضوابط بودجه و هزینه کرد آن و عدم شفافیت و انضباط مالی در امور اداری است.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: اغلب مدیران بدون اطلاع از قوانین، بودجه را مهم تلقی نمی‌کنند و  در خیلی از مواقع از عملکرد آنها انحراف از خود بودجه می‌شود. زمانی‌که شنیدم در سازمان سینمایی ارقام بودجه  و زیرمجموعه‌هایش اعلام شده بسیار خوشحال شدم زیرا این‌کار موجب می‌شود تا اعتماد به سازمان و جامعه هدف سازمان که سینماگران هستند و خود مجموعه سینمایی بیشتر شود و همچنین موجب نزدیکی بین مسئولین، مردم و ذی‌نفع‌ها شود. بنابراین کار سازمان سینمایی قابل ستایش است.

وی در ادامه گفت: چیزی که ما این روزها کمتر در نظام اداری در بررسی‌های سازمانی‌مان در سطح استان و شهرستان داریم این است که فاصله بین مدیران و جامعه هدف که مردم هستند زیاد شده  و اعتمادها کم است و این انضباط و شفاف‌سازی می‌تواند اعتماد را افزایش دهد و موجب نزدیکی مردم و مدیران شود و از ظرفیتی که به‌وجود می‌آید هنر، سینما و ذی‌نفعان استفاده می‌کنند. امیدوارم دیگر دستگاه‌ها هم از این  کار رئیس سازمان سینمایی به عنوان تجربه موثر درس بگیرند و در همه سطوح تعمیم پیدا کند و در همه سطح استان های کشور و در همه جا عملی شود.

نماینده ساری و میاندواب درباره تخصیص اعتبار به فیلمسازان استانی نیز گفت: این موضوع غیر از عدد و رقم مادی که به دنبال دارد و بودجه‌ای که برای آنها اختصاص داده می‌شود اصل کار و بسیار صحیح است زیرا موجب اعتماد عمومی فیلمسازان استانی  می‌شود و فاصله‌ها و تنگناها را از بین می‌برد. ضمن اینکه آنها متوجه می‌شوند که جدا از پایتخت نیستند.

یوسف‌نژاد نگرشی مبنی بر توجه به استانها را  قابل توجه دانست و گفت: این کار هم اعتماد به سازمان سینمایی را تقویت می‌کند و هم میزان استعدادهایی که در سال‌های گذشته مورد توجه قرار نگرفته را کشف می‌کند. در پروسه چندساله این نگرش که به عنوان سرمایه‌گذاری است منجر به کشف و جهت دادن استعدادها می‌شود. این اعتماد به وجود می‌آید که مانند تهران به شهرستان‌ها هم توجه می‌شود و هجوم به تهران را کاهش می‌دهد. این امر یکی از سیاست‌هایی است که مجلس و دولت به دنبال آن هستند تا کاری کنند که واگذاری مسئولیت‌ها به استان‌ها بیشتر شود تا موجب کاهش مهاجرتها شود.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1257747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =