۲ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
دین‌محمدی: ایران را به کلوپ معرفی کردم

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: یورگن کلوپ خیلی کوشا و پرتلاش بود. از همان دوران مشخص بود که ژن برنده دارد.

روزنامه خبرورزشی نوشت: به بهانه پیروزی صفر-۴ لیورپول برابر بارسلونا با سرمربی‌گری دوست و هم‌تیمی سابق سیروس دین‌محمدی در باشگاه ماینز آلمان، با این پیشکسوت استقلال همکلام شدیم.

با یورگن خاطرات زیادی دارید؟
بله! خیلی کوشا و پرتلاش بود. از همان دوران مشخص بود که ژن برنده دارد.

خاطره‌ای از او دارید؟
یک روز داشتیم ناهار می‌خوردیم تا برای اعزام به محل بازی سوار اتوبوس شویم. او ناهارش را دو تا قاشق یکی خورد و رفت بیرون. من دوست داشتم بدانم کجا رفته برای همین دنبالش کردم و دیدم به اتوبوس تیم رفته است.

چکار می‌کرد؟
دیدیم کتاب و دفتر دستش است و درس می‌خواند. فکر کردم برای کنکور است (خنده) ولی وقتی از مترجم تیم خواستم از او سؤال کند و فهمیدم در حال سپری کردن دوران مربی‌گری است. می‌گفت دوست دارد مربی خوبی شود. خیلی پرتلاش بود.

به چه اسمی صدایش می‌کردید؟
یورگن!

از ایران چقدر شناخت داشت؟
آن سال‌ها ما در جام جهانی با آلمان بازی کرده بودیم و تا حدودی تیم ملی ما را دیده بود و می‌شناخت. با این همه خیلی اطلاعات نداشت. من در این باره خیلی کمکش کردم تا فوتبال ایران را بشناسد.

او در یک بازی مهم و حساس بارسلونا را با لیورپول حذف کرد.
واقعاً این نوع فوتبال فقط از تیمی بر می‌آید که یورگن سرمربی‌اش باشد. روحیه جنگ‌جویانه‌اش را از دوست داشتم، خسته نمی‌شد. او از همان سال‌ها که گفتم برای چنین روزهایی دورخیز کرده بود. این روحیه را به تیمش هم تزریق کرده است. لیورپول این‌قدر خوب بازی می‌کرد که بارسلونا اصلاً در حد و اندازه خودش دیده نمی‌شد.

چرا شما مثل کلوپ دوران مربی‌گری را در همان پایان دوران بازی‌گری شروع نکردید؟
ما فکر و آینده‌نگری او را نداشتیم وگرنه می‌شد حین بازی کردن درس مربی‌گری را هم آموخت. او تلاش کرد و امروز نتیجه تلاشش را می‌بیند.

بازی استقلال برابر صنعت نفت را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
قطعاً بازی آسانی نخواهد بود. نفت آبادان در این بازی‌های آخر برنده بوده و روحیه بالایی دارد. از طرفی برای رویارویی با استقلال هم که به خودی خود انگیزه دارد. امیدوارم استقلال برنده شود، چون چیزی غیر از آن به درد استقلال نمی‌خورد.

این مطلب را هم بخوانید: چرا حراست وزارت ورزش باید مدیرعامل پرسپولیس باشد؟

43503

کد خبر 1257965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =