هشدار کلینتون به ترامپ: نگران برخی اعمال تحریک آمیز دولت هستم

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا در دولت 'باراک اوباما' ضمن انتقاد از سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران، گفت: نمی‌توان وضعی خطرناک‌تر از اکنون را تصور کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در دولت 'باراک اوباما' ضمن انتقاد از سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران، گفت: نمی‌توان وضعی خطرناک‌تر از اکنون را تصور کرد.

شبکه خبری فاکس نیوز بامداد پنجشنبه به نقل از هیلاری کلینتون نوشت: ارسال ناو هواپیمابر و بمب افکن‌های B-۵۲ تنها وخامت اوضاع را بیشتر می‌کند.

کلینتون در جمع دانشجویان دانشگاه دارموث (Dartmouth College) ضمن ابراز ناامیدی از عملکرد ترامپ اضافه کرد: اکنون ما یک دولت داریم که اعتقادی به موافقت نامه‌ها ندارد. ایرانی‌ها هم گفته اند: اگر شما به موافقت نامه‌ها پایبند نباشید، ما هم نخواهیم بود و شروع به غنی سازی اورانیوم خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: «من نگران برخی اعمال تحریک آمیز دولت کنونی هستم.»

دونالد ترامپ در هجدهم اردیبهشت سال گذشته، به صورت غیرقانونی و یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و تحریم‌های شدیدی را علیه فعالیت‌های اقتصادی ایران وضع کرد. فشار حداکثری خط مشی این روزهای آمریکا مقابل ایران، نزد دولت این کشور از برداشت و هدف یکسانی برخوردار نیست. در حالی که ترامپ به غایت خواستار تغییر رفتار ایران است، مشاور امنیت ملی او افکار تندروانه‌ای در سر دارد.

2323
کد خبر 1258069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =