طاهری: فرهاد باید فصل بعد هم سرمربی استقلال باشد

خبرورزشی نوشت: مربی استقلال گفت: اگر در تابستان پارسال استقلال دست نمی‌خورد و مهره‌های کلیدی را از دست نمی‌دادیم، شاید ما به فینال می‌رسیدیم.

فرهاد مجیدی پس از روی کار آمدن، دستیاران ایرانی‌اش را حفظ کرد و بیژن طاهری یکی از همان مربیانی است که همچنان در جمع آبی‌پوشان حضور دارد. در همین راستا با آقابیژن پیرامون شرایط استقلال همکلام شدیم.
*بازی شنبه را چطور می‌بینید؟
صنعت نفت در این فصل واقعاً بهتر از فصول گذشته بازی می‌کند. چند مسابقه آن‌ها را دیده‌ام. واقعاً خوزستانی و برزیلی بازی می‌کنند. به نظرم یک جدال جذاب از آب درمی‌آید، ولی این برای ما و هواداران‌مان کافی نیست. استقلال سهمیه می‌خواهد و برای کسب آن باید طی ۲ بازی آینده ۶ امتیاز کسب کند. ما برای بردن به آبادان می‌رویم.
*لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال به شکلی تلخ تمام شد. چرا؟
به نظرم ما تاوان باخت به الدحیل در اولین بازی خود را پس دادیم. همان دیداری که نیمه اول خیلی خوب بودیم، ولی در نیمه دوم ۳ گل خوردیم. یک واقعیت را باید بپذیریم و آن هم این است که شرایط برای تیم‌های ایرانی هر روز سخت‌تر می‌شود. رقبای‌مان در آسیا و همین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ماه به ماه در حال پیشرفت هستند، ولی ما...
*البته پرسپولیس فصل قبل تا فینال بالا آمد.
ببینید، اگر در تابستان پارسال استقلال دست نمی‌خورد و مهره‌های کلیدی را از دست نمی‌دادیم، شاید ما به فینال می‌رسیدیم، چون استقلال در بهار ۹۷ واقعاً عالی بود. ما باید یک واقعیت مهم را بپذیریم.


*چه واقعیتی؟
این که ما داریم با خاطرات‌مان زندگی می‌کنیم. رقبای ما در حوزه خلیج فارس ماه به ماه در حال پیشرفت هستند، ولی بعضی تیم‌های بزرگ ایرانی همچنان بابت یافتن زمین تمرین مشکل دارند. ما قهرمان آسیا بوده‌ایم، ولی چه زمانی؟ ۴۳ سال قبل، اما قطری‌ها همین حالا قهرمان آسیا هستند.
*برسیم به فرهاد مجیدی؛ کارش را می‌پسندید؟
خیلی زیاد. خیلی‌ها می‌گفتند فرهاد تجربه مربیگری ندارد، ولی به نظرم پخته عمل می‌کند.
*عده‌ای از پیشکسوتان می‌گویند فرهاد فصل بعد هم سرمربی استقلال شود. شما هم این طرح را قبول دارید؟
بله، به نظرم فرهاد شایستگی سرمربی شدن را دارد و این مسئله هیچ ارتباطی به اینکه من دستیارش باشم یا نه، ندارد. به عنوان یک استقلالی برای تیم آرزوی موفقیت دارم، چه خودم باشم و چه نباشم، ولی در عین حال نظر شخصی‌ام این است که مجیدی می‌تواند فصل آینده هم سرمربی استقلال باشد.
*امروز (چهارشنبه) دقیقاً ۳۹ روز از شهرآورد می‌گذرد. قبول دارید استقلال لیگ برتر را به خاطر باخت مقابل پرسپولیس از دست داد؟
بله قبول دارم. جدال با پرسپولیس خیلی مهم بود و ناکامی در آن از نظر روحی باعث شد قهرمان نشویم. اگر پرسپولیس را می‌بردیم، قطعاً سایپا را هم می‌زدیم، ولی متأسفانه نشد. بالاخره هر تیمی یک روز بد هم دارد. همین بارسلونا را ببینید؛ با آن همه ستاره ۴ گل از لیورپول خورد. استقلال ضعف داشت، اما انصافاً گاهی اوقات بدشانس هم بود.
*به نظرتان کدام تیم قهرمان می‌شود؟
برایم مهم نیست کدام تیم قهرمان می‌شود، چون دغدغه کسب سهمیه آسیایی با استقلال را دارم. دلم می‌خواهد شرمنده مردم نشویم. باور کنید عذاب وجدان دارم وقتی می‌بینم طرفداران این‌طوری از ما حمایت می‌کنند و به پای‌مان ایستاده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌ایم خوشحال‌شان کنیم. امیدوارم سهمیه آسیایی بگیریم و من هم از این عذاب خلاص شوم.

255 41

کد خبر 1258300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =