۴ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
سد طالقان سرریز شد

ایرنا نوشت: سرپرست فرمانداری قزوین از سرریز شدن سد طالقان خبر داد و گفت: دبی رودخانه های و مسیل های حوزه این سد افزایش یافته و باید اقدامات احتیاطی توسط مردم انجام شود.

محمد شفیعی افزود: به همین دلیل شورای مدیریت دو بخش الموت شرقی و غربی تشکیل و هشدار لازم به دهیاران داده شده است. 

او گفت : اطلاع رسانی لازم نیز انجام شده تا مردم دو بخش های الموت شرقی و غربی از اطراق در حاشیه رودخانه خروشان شاهرود و آوردن احشام به حاشیه این رودخانه خودداری کنند. 

او از مسافران نیز خواست به هیچ وجه در حاشیه رودخانه شاهرود و مسیل ها اطراق نکنند ، زیرا آب این رودخانه هر لحظه در حال افزایش است. 

شفیعی گفت : تمامی دستگاهای شهرستان به ویژه در بخش های الموت شرقی و غربی در حال آماده باش هستند و وضعیت منطقه هر لحظه رصد شده و تحت کنترل است. 

او با بیان اینکه دبی رودخانه شاهرود تا فرد اروند افزایشی دارد، گفت: در صورت لزوم نسبت به تخلیه منازلی که در خطر باشند اقدام خواهد شدو لی در حال حاضر چنین ضرورتی وجود ندارد. 

حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین اواخر فروردین با اشاره به افزایش حجم خروجی آب سد طالقان به سمت دشت قزوین، گفته بود: روزانه شاهد انتقال ۲ میلیون متر مکعب آب از این سد به اراضی و کشتزارهای استان هستیم که این رقم با توجه به سر ریز سد اکنون افزایش یافته است. 

سد طالقان واقع در استان البرز با توانایی ذخیره سازی ۶۰ میلیون متر مکعب آب در سال ۸۵ به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی انتقال آب آن به قزوین نیز از سال گذشته به طور جدی آغاز شده است. 
با تخصیص۷۰ درصد از آب سد طالقان به استان قزوین، آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای قزوین تامین خواهد شد. 

سیلاب روزهای ۱۱ تا ۱۳ فروردین به برخی تاسیسات استان قزوین از جمله راه ها، واحدهای کشاورزی و منازل مسکونی شهری و روستایی خسارت وارد کرد.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1258544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =