نقل و انتقال در بافت‌های فرسوده تهران با تخفیف ۵۰ درصدی مالیات

تسنیم نوشت: معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران از تخفیف ۵۰ درصدی مالیات نقل و انتقال در بافت‌های فرسوده به عنوان تسهیلات جدید برای تحول و رونق نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

درباره تسهیلات جدید برای نوسازان بافت‌های فرسوده، گفت: برای نوسازی بافت‌های فرسوده سال‌هاست تسهیلات ویژه‌ای از سوی مدیریت شهری ارائه می‌شود.

او با بیان اینکه تخفیف عوارض ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده برای سال جاری نیز تمدید شده است،‌ ادامه داد: بر این اساس افرادی که در بافت فرسوده واحد مسکونی یا ۲۰ متر مربع واحد تجاری تخریب و نوسازی کنند، عوارضی برای ساخت و ساز پرداخت نمی‌کند.

معاون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: در ضوابط و مقررات هم تخفیف‌های خاصی در بافت فرسوده قائل‌ هستیم؛ در این زمینه مشکلی وجود داشت که با شورای عالی معماری و شهرسازی کمک کردند تا ضوابط آسان‌گیرانه‌تر باشد.

او با اشاره به اینکه در بخش مالیات نقل و انتقال نیز امسال قرار است به صورت ویژه تخفیفاتی لحاظ شود، خاطرنشان کرد: مالیات نقل و انتقال بر اساس دفترچه ارزش معاملاتی است، این دفترچه عددی تعیین کرده که مبنای اصلی نقل و انتقال است. برای بافت فرسوده امسال با پیگیری نماینده شورای شهر تهران در کمیته تهیه دفترچه ارزش معاملاتی املاک، برای بافت‌های فرسوده ۵۰ درصد تخفیف قائل شدند که این امر در فرآیند نوسازی بافت‌های فرسوده می‌تواند موجب تحول و رونق شود.

۴۷۲۳۴
کد خبر 1258724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • تقی IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
    0 0
    تسهیلات برای بافت فرسوده باید شامل معافیت عوارض وپایان کار شهرداری و ایمنی لازم ساختمانی و همچنین معافیت کامل نقل انتقال دارایی باشد شاید فرجی برای مردم حاصل شود و بیکاری کمتر وساخت ساز رونق و شهر نوسازی وزیبا سازی گردد