۶ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
تویی که نمی‌شناختمت!/ دریغ‌نامه‌ای برای محمدابراهیم سلطانی‌فر

محمدابراهیم سلطانی‌فر یکی از مدیران باسابقه تلویزیون شب گذشته درگذشت.

زنده‌یاد محمدابراهیم سلطانی‌فر را از سال ۵۹ می‌شناسم. زمانی که جمعی از دانشجویان پس از انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه‌ها دور هم جمع شدند تا به آموزش فیلم‌سازی بپردازند. دانشجویانی چون آقایان حیدریان، شورجه، شمقدری، آئینه‌ساز، مشیری، شجاع‌نوری و بسیاری دیگر. او از استعداد زیادی برخوردار بود و شناخت خوبی در زمینه هنر و سینما داشت.

پس از تل‌فیلم آقای سلطانی‌فر مدتی را در گروه ویژه شبکه اول سپری کرد و سپس مدیریت دوبلاژ و تامین برنامه‌های خارجی و بعد مدیریت گروه جنگ شبکه اول را به عهده گرفت. بعد از چند دوره مدیریت به فیلم‌سازی که مورد علاقه‌اش بود پرداخت و فیلم «توئی که نمی‌شناختمت» را کارگردانی کرد. بعد از آن به نگارش فیلم‌نامه و تولید سریال و فیلم‌های نود دقیقه‌ای پرداخت.

آقای سلطانی‌فر در سال‌های اخیر دچار بیماری شده و در نهایت یک پای او در اثر همین بیماری قطع شد. در این مدت به جز برخی از دوستان صداوسیما و سازمان سینمایی که به دیدار او می‌آمدند متاسفانه حمایت معنوی از سوی سازمان از او نشد. او دوست داشت که حداقل در شوراهای طرح و برنامه و بررسی فیلم‌نامه که صلاحیتش را داشت از او استفاده شود. اما دریغ که در این اواخر با رنجی که از این موضوع می‌برد توجهی به او نشد و باید گفت نگاه صداوسیما به او نام فیلم آقای سلطانی‌فر بود: «تویی که نمی‌شناختمت»‌

* اولین مدیر شبکه ۳

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1258979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =