وزیر دادگستری: چرا از ظرفیت صداوسیما برای حقوق کودکان استفاده نمی‌شود؟

ایسنا نوشت: سیدعلیرضا آوائی، وزیر دادگستری در اولین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سال جاری، ظرفیت صدا و سیما برای حمایت از حقوق کودکان را بسیار اندک دانست.

سیدعلیرضا آوائی، وزیر دادگستری و رئیس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در اولین جلسه شورای هماهنگی این مرجع در سال ۱۳۹۸ گفت: خدمت به مردم، خدمت به کشور، دین و خصوصاً خدمت به کودکان، فرصتی استثنایی برای ماست که باید برای این توفیق، خدا را شاکر باشیم و امیدواریم با خاطرات خوبی از صحنه مسئولیت خارج شویم.

وزیر دادگستری با اشاره به تغییر و تحولات اخیر در قوه قضائیه گفت: به نظر می‌رسد در حال حاضر در قوه قضائیه ظرفیت‌های مطلوب‌تری برای بحث حمایت از حقوق کودکان ایجاد شده باشد که می‌توانیم در بخش‌های مختلف از جمله دادگاه‌های اطفال و حضور در مجامع بین المللی از این فرصت حسن استفاده کنیم.

وی استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای حمایت از حقوق کودکان را بسیار اندک دانست و افزود: فارغ از مباحث تبلیغاتی و نمایشی، باید با استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیما در خصوص حقوق کودکان، فرهنگ سازی صورت گرفته و تفکر جامعه در سطوح مختلف از مسئولین و مدیران گرفته تا آحاد مختلف مردم نسبت به موضوع کودکان حساس شود.

آوائی پرهیز از کمیت گرایی و تمرکز بر پیگیری جدی امور جاری را از جمله ضرورت‌های روز در عرصه مدیریت کشور برشمرد و تصریح کرد: برای تصحیح نوع نگاه نهادهای بین المللی و حقوق بشری به وضعیت حقوق کودکان در کشور، نیازمند بازنگری در برخی قوانین و پیگیری برخی مشکلات از جمله معضل اتباع بیگانه و کودکان حاصل از ازدواج آنها با اتباع ایرانی هستیم که این موضوع باید با اولویت بندی صحیح و متناسب با وسع کشور مورد پیگیری قرار گیرد.

۴۷۴۷

کد خبر 1259172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =