تولید افزون بر ۱۰.۰۰۰ قطعه در تنها واحد صنعتی پلی پروپیلن انبساطی کشور

سرپرست معاونت صنایع سازمان صنعت،معدن و تجارت استان چهارمحال وبختیاری گفت: این واحدصنعتی امسال روزانه ۱۰ هزار و ۸۰۰ قطعه پلی پروپلین انبساطی برای ۳۰۰دستگاه خودرو (روزانه) تولید کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، امین صلابت با بیان اینکه این واحد تولیدی نخستین وتنها تولید کننده پلی پرو پیلن انبساطی در ایران با صرفه جویی ارزی بالا برای کشور است، افزود: این مقدار تولید ماهانه ۱۰ میلیارد ریال برای این واحد صنعتی درآمدزایی داشته است.

وی محصولات پلی پرو پیلن را عایقی برتر در واکنش و ضربه پذیری و بهتر از فولاد اعلام کرد، گفت: تولید قطعات پلیمری خاص به نام EPP با کاربرد چندگانه در صنایع خودروسازی، ساختمان‌سازی و بسته‌بندی به‌کار گرفته می‌شود و تولید این قطعات با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات مدرن طبق فرآیند مجاورت با بخار هوا و فرم‌دهی خاص انجام می‌گیرد.

مدیرعامل این واحدصنعتی هم با اشاره به حمایت وسرمایه گذاری بنیادبرکت در این کارخانه گفت:به دلیل تحریم‌های اقتصادی در نصب ماشین‌آلات و تأمین مواد اولیه مشکلاتی وجود دارد

آقای مختار گفت:طرح تولید قطعات پلیمری خاص و انواع فوم‌های فشرده هم اکنون با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حال انجام است.

احمد مختارافزود: هم اکنون تولید سالانه حدود ۳۰۰ تن قطعات پلیمری خاص و فوم‌های فشرده در دستور فعالیت کارخانه است.
وی با بیان اینکه بهترین تکنولوژی‌های روزدنیادراین کارخانه به‌کار گرفته شده است، افزود: محصولات این کارخانه برای شرکت های خودروسازی ارسال می شودو به میزان نیاز خودرو سازان، تیراژتولیدوافزایش ایمنی خودروها قابلیت افزایش دارد.

وی حجم سرمایه‌گذاری در این طرح را افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: طرح توسعه افزایش ظرفیت تولید و فرآوری مواد اولیه با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال هم در دست اجراست.

واحد تولید پرو پلی پیلن چهارمحال و بختیاری در شهرک صنعتی بروجن و در فاصله ۶۵ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد

۴۶

کد خبر 1259485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =