آستین‌ها را بالا بزنید، وزارت بهداشت فشارخون‌تان را اندازه می‌گیرد

معاون وزیر بهداشت گفت: پیش بینی می‌شود در طرح بسیج ملی فشار خون بالا، فشار خون ۲۰ میلیون نفر از افراد بالای ۳۰ سال کشور اندازه گیر شده و ۲ میلیون نفر با فشار خون بالا شناسایی شوند.

به گزارش خبرآنلاین از وزارت بهداشت، علی رضا رئیسی درباره اهداف بسیج ملی فشار خون بالا افزود: همچنین پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح، یک میلیون نفر برای مراقبت و درمان به مراکز درمانی معرفی شوند. هدف کلی این کمپین، افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان و افزایش آگاهی جامعه درباره بیماری فشار خون است.
وی ادامه داد: جایگاه اصلی اجرای کمپین در نظام شبکه است. ۲۶ هزار مرکز سلامت خط مقدم اجرای این برنامه هستند و در کنار آن ایستگاه‌های سیار و ثابت دیگری برای اجرای برنامه خواهیم داشت که بر اساس دستورالعمل باید برای اندازه گیری فشار خون افراد آماده باشند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: نکته مهم این بسیج ملی این است که بتوانیم دستگاه‌ها و مردم را وارد کار کرده و همه ظرفیت‌های اجتماعی کشور را درگیر این طرح کنیم. بر اساس دستور رئیس جمهوری و مکاتبه انجام شده با وزارت کشور، برنامه‌ها به پیش می‌رود و با ستاد کل نیروهای مسلح نیز هماهنگ شده که با کمپین همکاری کنند. باید از همه ظرفیت‌های لازم اعم از دانشجویان پرستاری، پزشکی و بسیج جامعه پزشکی برای اجرای کمپین بهره ببریم.
معاون وزیر بهداشت افزود: ۸ میلیون کارگر در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها مشغول به کار هستند که ظرفیت خوبی برای بهداشت حرفه‌ای و اجرای این کمپین فراهم می‌کند.
وی گفت: ۷ کارگروه تخصصی در ستاد وزارت بهداشت برای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون ایجاد شده و کمپین از ۲۷ اردیبهشت آغاز خواهد شد.
 

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1259514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =