خسارت ۲۱۵ میلیارد ریالی سرمای بهاره به محصولات کشاورزی مهاباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد گفت: بر اثر برودت هوا و سرمازدگی اردیبهشت‌ماه سال جاری، ۲۱۵ میلیارد ریال به بخش محصولات باغی این شهرستان خسارت وارد شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی ، جعفر ایمانیان در تشریح این خبر گفت: بر اساس بازدید و گزارش های کارشناسان جهاد کشاورزی سرما به بیش از ۲ هزار و ۱۸۰هکتار از باغ های این شهرستان خسارت وارد کرده است که بیشترین مقدار خسارت به درختان هسته دار از جمله هلو، زرد آلو، آلبالو و گیلاس بین ۲۰ تا ۵۰ درصد پیش بینی شده است.

ایمانیان با اشاره به اینکه میوه سیب بیشترین فراوانی را در بین میوه ها در این شهرستان دارد، اضافه کرد: آسیب وارد شده به این میوه جزیی بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد اظهارکرد: در سال زراعی جاری ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از باغات و ۱۸ هزار هکتار از زمین های زراعی این شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پایه درآمدی ۸۰ درصد مردم مهاباد برمحور کشاورزی، باغداری و دامپروری است، گفت: سال زراعی گذشته نیز بر اثر برودت هوا و سرمازدگی یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی مهاباد خسارت وارد شد.

ایمانیان افزود: افت دما بر اثر تغییرات اقلیمی در شرایطی اتفاق افتاد که باغات در مراحل گل دهی و حساس به لحاظ رویش و زایش بوده اند؛ امسال بارش های بهاری و جاری شدن سیلاب نیز ۱۴ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.

46

کد خبر 1259536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =