۱ نفر
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
حناچی از شورای شهر چه تذکری گرفت؟

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص تصمیم شورای اداری شهرداری در ارتباط با انتقال وظایف شرکت شهربان و حریم بان به یگان حفاظت شهرداری تهران انتقاد کرد.

در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به تصمیم اخیر شورای اداری شهرداری تهران در خصوص انتقال وظایف شرکت شهربان و حریم بان به یگان حفاظت شهرداری تهران گفت: مجموعه مأموریت‌های شرکت شهربان و حریم بان بسیار گسترده است و یکی از مسئولیت‌های آن جلوگیری از تخلفات ساختمانی است.

وی ادامه داد: اذعان داریم که این شرکت در ایفای مسئولیت‌هایش در این دوره و هم در دوره گذشته موفق نبوده و با وجود تغییرات در اساسنامه آن همچنان به خوبی به وظایف خود عمل نکرده است.

وی تاکید کرد: شورای اداری شهرداری باید پیش از این تصمیم آسیب شناسی کافی را در این خصوص انجام می‌داد و نباید بدون مشورت شورا دست به تغییر ساختار در شهرداری می‌زد.

وی خطاب به شهردار تهران گفت: این موضوع تا رسیدگی و بررسی در کمیسیون‌های تخصصی ابلاغ نشود و اگر قرار است شرکت شهربان و حریم بان منحل شود وظایف آن مانند گذشته به نواحی که دارای مازاد نیرو هستند منتقل شوند.

سالاری در تذکر دیگری به انتقال فاوا به دفتر شهردار انتقاد کرد و گفت: در این دوره چه اتفاقی افتاده که تمرکزگرایی در دفتر شهردار افزایش پیدا کرده است پیش از این سازمان نوسازی به دفتر شهردار منتقل شد بدون آنکه در کمیسیون‌ها و بدنه کار شناسی این موضوع مطرح شود و حالا سازمان فناوری اطلاعات، این انتقال‌ها با چابک سازی و ایفای نقش نظارتی و راهبردی دفتر شهردار و شهردار منافات دارد.

وی با اشاره به نارضایتی بدنه شهرداری تاکید کرد: این موضوعات باید تأیید و مشورت شورای شهر اجرایی شود.

۴۷۴۷
کد خبر 1259805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =