اسدی: برای ما جام تقلبی آورده بودند اما با همان قهرمان شدیم

هافبک دفاعی سال‌های دور پرسپولیس درباره تکرار قهرمانی سرخ‌ها گفت: امیدوارم پرسپولیس در قهرمانی لیگ هت‌تریک کند.

امیرمحمد سلیمانی: آخرین گل فصل و اولین قهرمانی پرسپولیس در فرمت جدید لیگ برتر، شاید همین کافی باشد تا ابراهیم اسدی برای همیشه در قلب پرسپولیسی‌ها بماند. اسدی در پرسپولیس بیشتر از آن که یک ستاره باشد، به یک قهرمان تبدیل شد. او جام را در باورنکردنی‌ترین حالت ممکن از استقلال ربود و به پرسپولیس هدیه کرد. حالا که به هفته آخر لیگ هجدهم نزدیک می‌شویم، با ابراهیم اسدی درباره شرایطی فعلی پرسپولیس گفت‌وگو کرده‌ایم. شرایطی که برای او تازه و حساس نیست.

پرسپولیس اولین قهرمانی لیگ برتری‌اش را مدیون شماست، یک بازگشت حماسی و یک جام باورنکردنی. قهرمان بودن در قهرمانی یک تیم، چه احساسی دارد؟

شرایط آن روزها متفاوت بود. حدود هجده سال پیش بود. ما دو امتیاز عقب بودیم و هیچکس فکر نمی‌کرد استقلال در انزلی به ملوان ببازد. جام حذفی و جام لیگ برتر را به رشت و انزلی برده بودند و برای ما یک جام تقلبی مانده بود. اصلا هیچکس فکر نمی‌کرد ما قهرمان شویم اما آن جام تقلبی به یک جام واقعی تبدیل شد و با همان قهرمان شدیم. تماشاگران زیادی هم برای تماشای آن بازی به ورزشگاه نیامده بودند چرا که هیچکس باور نمی‌کرد ما قهرمان شویم. اما خدا را شاکرم که آن روز به شکلی باورنکردنی رقم خورد و من گل ارزشمندی زدم. آن روزها اصلا مصدوم بودم، آقای دکتر زرینه و مرحوم دکتر ثابتی‌فر به من کمک کردند آماده شوم. باز هم فکر نمی‌کردم بازی کنم اما آقای پروین من را به زمین بازی فرستاد. حتی قرار بود اسماعیل حلالی به زمین بازی برود که او هم مصدوم شد. آقای پروین هم به من گفت فقط به شکلی بازی کن که گل دریافت نکنیم، احتمالا استقلال قهرمان است. اما شرایط به شکل دیگری رقم خورد.

قبول دارید آن بازی یک معجزه تکرارنشدنی بود؟

بله واقعا معجزه بود. چون ما اصلا فکر نمی‌کردیم استقلال در انزلی بازنده باشد. ما مثل یک عروسک خیمه‌شب‌بازی بازی می‌کردیم اما آن اتفاق‌ها رخ داد و قهرمان شدیم.

از آن نسل طلایی پرسپولیس بگوویچ شما یکی از معدود بازیکنانی هستید که حالا روی نیمکت‌ها حضور ندارند.

البته من الان با باشگاه پرسپولیس همکاری می‌کنم و آکادمی خودم را در کنار باشگاه مدیریت می‌کنم. اما من و امیرحسین اصلانیان مهره سوخته آقای بگوویچ شدم. به نظرم او سرمربی لایقی برای پرسپولیس طلایی آن روزها نبود. هنوز هم نمی‌دانم چرا او با ما مشکل داشت. اوضاع به جایی رسید که من برای ادامه فوتبالم راهی ذوب‌آهن شدم. البته من ضرر نکردم اما آقای بگوویچ دیگه فرصتی برای ثابت کردن خودش در پرسپولیس پیدا نکرد.

از پرسپولیس فعلی هم صحبت کنیم. باشگاه تغییرات زیادی را در تابستان تجربه خواهد کرد. شاید برخی لژیونرها برگردند و برخی از بازیکنان فعلی هم لژیونر نشود. 

پرسپولیس با خروج برخی بازیکنانش شرایط سختی را تجربه کرد. با این حال آن‌ها باز هم به قهرمانی در لیگ برتر دست پیدا کردند. من فکر می‌کنم بازگشت بازیکنانی مثل مهدی طارمی می‌تواند به پرسپولیس کمک کند به شرطی که برانکو هم حواسش جمع باشد تا دوباره بعضی شیطنت‌ها در پرسپولیس اوج نگیرد. از دید فنی، بازیکنانی مثل طارمی می‌توانند کمک زیادی به پرسپولیس کنند. 

هفته آخر لیگ هجدهم شبیه به همان هفته آخر لیگ اول هم هست، اما این بار شما خارج از خانه هستید. آیا معجزه برعکس خواهد شد؟

شرایط پرسپولیس امسال متفاوت است. آن‌ها یک فاصله سه امتیازی با سپاهان دارند و اوضاع مطمئن‌تر است. باید این فاصله حفظ شود. اوضاع واقعا پیچیده‌تر است. پرسپولیس باید در جم به مصاف مهدی تاتار برود. الان تیم فقط به روحیه نیاز دارد. باید برای پیروزی به زمین مسابقه بروند تا اگر مساوی هم گرفتند، باز هم قهرمان باشند. اما اگر هدفشان مساوی باشد، باخت غیرممکن نیست. به خصوص حالا که سپاهان هم در اصفهان میزبان استقلال خوزستان است. امیدوارم پرسپولیس امسال هم نتیجه بگیرد. اگر پرسپولیس در بازی مقابل ماشین‌سازی برنده می‌شد، قهرمانی قطعی بود و این مسابقه واقعا تشریفاتی بود.

وضعیت مالی و انگیزه بازیکنان پرسپولیس تغییر کرده است، آیا برانکو می‌ماند؟

اگر برانکو از این تیم جدا شود، حفظ فرم فعلی آن غیرممکن است. پس از چند سال تمرین و همکاری پرسپولیس به یک ترکیب ثابت رسیده است. امیدوارم پرسپولیس به هت‌تریک قهرمانی دست پیدا کند. آن‌ها در جام حذفی هم شانس زیادی دارند. این گام بزرگی برای گرفتن سه گانه ارزشمند فوتبال ایران است.

255 251

کد خبر 1259886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =