پیشنهاد تفکیک ۴ استان کشور/ مزایای تشکیل اصفهان شمالی از دیدگاه یک نماینده

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: یشنهاد داده ایم که ۳ استان سیستان و بلوچستان ، کرمان، فارس و اصفهان تفکیک شوند که کلیات طرح استان اصفهان شمالی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین، ضمن اشاره به تصویب کلیات طرح استان اصفهان شمالی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشنهاد داده بودیم تا استان سیستان و بلوچستان به سه استان، کرمان، فارس و اصفهان به دو استان تفکیک شوند چرا که تجربه موفقی در تفکیک استان خراسان به سه استان داشتیم.

وی با بیان اینکه تفکیک امنیت پایدار مستلزم توسعه متوازن است، افزود: یکی از شرایط توسعه‌های متوازن ارتقای مناطق است که این موضوع موجب کاهش بروکراسی اداری، کاهش آلودگی هوا، خلوت شدن ادارات و غیره می‌شود و از سویی دیگر نیز منابع انسانی ما که مهمترین منبع بوده نیز حفظ می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکیک استان‌های بزرگ موجب کاهش حجم کاری استانداران و مدیران کل می‌شود، ابراز داشت: معتقد هستیم نه تنها استان اصفهان بلکه استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس نیز باید تفکیک شوند تا با این امر شاهد پیشرفت قابل توجهی در استان‌های هدف باشیم.

وی ضمن اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد شهرستان کاشان گفت: کاشان یکی از شهرهای مهم گردشگری ماست و از چهار استان از لحاظ ثروت، نیروی انسانی، درمان و موضوع گردشگری بین‌المللی بالاتر است چرا که این شهرستان یکی از پنج مقصد گردشگری کشور است و امسال نیز سومین مقصد گردشگران کشور کاشان بود؛ بر همین اساس با توجه به این ظرفیت‌ها باید بعد تصمیم‌گیری این منطقه افزایش پیدا کند.

ابوترابی گفت: متأسفانه مسئولان و شهروندان کاشانی برای کوچک‌ترین کار باید به مرکز استان مراجعه کنند که این موضوع موجب پیمایش بیش از ۴۰۰ کیلومتر مسافت، خطر تصادف، افزایش آلودگی هوا و سایر موضوعات می‌شود و بر همین اساس معتقد هستیم که کاشان ظرفیت مرکزیت استان را دارد.

46

کد خبر 1259917

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =