صادرکنندگان مجاز مقاطع طویل فولادی معرفی شدند

ایرنا نوشت: وزیر صنعت، معدن وتجارت در ابلاغیه ای به گمرک جمهوری اسلامی ایران اسامی ۵۱ شرکت تولید و صادرکننده مجاز برای مقاطع طویل فولادی را اعلام کرد که بیشتر در زمینه صادرات میلگرد فعالیت دارند.

پایگاه اطلاع رسانی انجمن تولید کنندگان فولاد ایران روز سه شنبه ضمن درج نامه مزبور و جدول اسامی شرکت های مجاز آورده است، رضا رحمانی در نامه خود به گمرک ایران اسامی شرکت های مجاز را برای دوره سه ماهه نخست امسال مشخص کرد.

بر این اساس، فرآیند زمان بر و بوروکراسی اداری تایید کوتاژهای صادراتی (مرحله ثبت اظهار نامه واردات یا صادرات کالا در گمرک) خاتمه می یابد و دیگر نیازی به تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اخذ مجوز صادرات وجود ندارد.

اسامی ۵۱ شرکت تولیدکننده میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی نشان می دهد که ۷۰ درصد آنها در زمینه صادرات میلگرد مجوز دارند. همچنین تعداد ۱۱ شرکت با سهم ۲۱.۵ درصد در زمینه نبشی و ناودانی به شکل اختصاصی فعالیت دارند و بقیه صادرکننده نبشی فولادی و تیرآهن هستند.

آمار انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که صادرات تولیدات فولادی در ۱۲ ماهه ۹۷ برابر با ۲ میلیون و ۹۸۷ هزار تن بود که در مقایسه با عملکرد یک میلیون و ۶۲۳ هزار تن در سال ۹۶ رشد ۸۴ درصدی را نشان می دهد.

پارسال در بخش صادرات تولیدات فولادی، میلگرد با سهم یک میلیون و ۶۵۵ هزار تن بالاترین میزان را با افزون بر ۵۵ درصد به خود اختصاص داد و پس از آن ورق گرم به میزان ۶۶۲ هزار تن، تیرآهن ۲۴۳ هزار تن و سایر تولیدات فولادی با ۲۱۲ هزار تن قرار داشتند.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1260033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =