ماهانه ۱۰۰ میلیارد مستمری به مددجویان اردبیلی پرداخت می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از پرداخت ماهانه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال مستمری به مددجویان تحت پوشش این نهاد در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حسین دشتی در نشستی با اصحاب رسانه که بعد از ظهر سه شنبه برگزار شد، بیان کرد: با توجه به اینکه عمده کمک های مردمی و خیرین در شب های قدر اتفاق می افتد پیش بینی می شود در رمضان امسال کمک های مردمی و خیرین بیش از رمضان پارسال باشد.

دشتی گفت: در این طرح مدیران دستگاه های اجرایی استان در منازل مددجویان حضور یافته و علاوه بر اهدای کمک‌ های نقدی و غیرنقدی مشکلات آنها نیز بررسی و پیگیری و باعث دلگرمی مددجویان می‌ شود.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی امسال در اوایل ماه رمضان با حمایت و کمک دولت کمک ویژه ماه مبارک رمضان به مبلغ ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون به حساب سرپرستان خانوارهای مددجویان واریز شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: امسال خیرین این استان برای اجرای طرح اطعام در ماه مبارک رمضان در مجموع بیش از پنج میلیارد ریال کمک کردند.

وی ایجاد دو هزار ۷۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان طی سال گذشته را متذکر شد و تصریح کرد: تعهدات کمیته امداد طی سال گذشته ایجاد دو هزار فرصت شغلی بوده که با برنامه‌های اجرا شده ۷۰۰ فرصت شغلی نیز بیش از تعهدمان ایجاد کردیم.

دشتی با اشاره به حمایت‌های خیرین استان در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف حمایتی، خدماتی و خودکفایی کمیته امداد اردبیل افزود: با فرهنگ‌سازی مطلوب خیرین طی ماه رمضان سال گذشته ۵۱ میلیارد ریال به مددجویان این نهاد کمک کردند که پیش بینی می‌کنیم این رقم امسال افزایش قابل توجهی داشته باشد.

وی اجرای طرح مفاتح الجنه با هدف پیگیری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مددجویان در ماه رمضان را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: سال گذشته در قالب این طرح پنج میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد استان کمک شده بود.

مدیرکل کمیته امداد استان در عین حال به طرح‌های مرتبط با ایتام اشاره کرد و متذکر شد: امسال ۱۰۰ درصد ایتام در این استان صاحب سرپناه می‌شوند، ضمن اینکه با توجه به شرایط موجود ۱۲ هزار خانوار جدید شناسایی شده و تحت پوشش قرار گرفته است.

دشتی در پایان سخنان خود با اشاره به سامانه پیام کوتاه ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ بیان کرد: مردم و خیرین می ‌توانند از طریق این سامانه علاوه بر اطلاع از نحوه مشارکت در طرح‌ های حمایتی ، هر گونه انتقاد ، پیشنهاد و نظرات خود را نیز به امدادگران اعلام کنند.

۴۶

کد خبر 1260189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =