نتیجه یک نظرسنجی اینستاگرامی، عامل خودکشی دختر جوان؛ «به نظر شما بمیرم؟»

مهر نوشت: یک نوجوان ۱۴ ساله در مالزی با انتشار یک پست نظر سنجی در برنامه اینستاگرام و ترغیب مخاطبان، اقدام به خودکشی کرد.

به نقل از گاردین، در طول ماه‌های اخیر آمارهای فراوانی از آسیب‌های اجتماعی ناشی از استفاده از فضای مجازی و برنامه‌های ارتباط جمعی در کشورهای مختلف منتشر شد.

به دنبال همین آسیب‌ها، به تازگی یک دختر ۱۶ ساله در کشور مالزی به دلیل انتشار یک پست در برنامه اینستاگرام خودکشی کرد.

به گفته پلیس، این نوجوان یک پست نظر سنجی در اینستاگرام منتشر و این سوال که «بهتر است زنده بمانید یا بمیرید» را مطرح کرد. پس از دریافت پاسخ‌ها، ۶۹ درصد مخاطبان اعلام کردند «مرگ بهتر از زندگی است» و این امر موجب ترغیب وی به خودکشی شد.

به دنبال خودکشی این نوجوان، سید صادق سید عبدالرحمان وزیر ورزش و جوانان مالزی نسبت به وضعیت سلامت روان جوانان این کشور و تأثیر استفاده از فضای مجازی بر روی آن‌ها اعلام نگرانی کرده است.

در ماه فوریه برنامه اینستاگرام به دلیل وقوع چندین خودکشی متأثر از استفاده از این برنامه میان نوجوانان، تصمیم به حذف تصاویر و مطالب مربوط به خودآزاری و خودکشی گرفت. این تصمیم پس از رسانه‌ای شدن خودکشی نوجوانی ۱۴ ساله در بریتانیا انجام شد. این نوجوان پس از انتشار مطالبی با مضمون خودآزاری و قتل در صفحه خود، خودکشی کرد.

۲۳۵۲۳۴

کد خبر 1260365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =