ماجرای فیلمی که درباره خرید و فروش آشکار تریاک منتشر شد چه بود؟

میزان نوشت: دادستان عمومی وانقلاب شهرستان کهنوج ضمن تکذیب انشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر انتقال راحت مواد مخدر در سطح این شهر گفت: این فیلم مربوط به درگیری مسلحانه ماموران (ضابط قضایی) با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر بوده است.

مجید سیمی دادستان عمومی وانقلاب شهرستان کهنوج در تکذیب خبر تبادل راحت تریاک در کهنوج گفت: در مورخه ۲۴ اردیبهشت سال جاری طی هماهنگی ماموران با مقام قضائی مبنی ضربه به یکی از باندهای قاچاق مواد مخدر، دستورات قضائی لازم در این رابطه صادر گردید.

این مقام قضایی بیان کرد: بلافاصله اقدامات اطلاعاتی در راستای ضربه به این باند مواد مخدر در دستور کار قرار گرفت و پس از یک تعقیب و گریز مسلحانه و با شلیک تیر از سوی ماموران، خودروی (پراید سفید) حامل ۲۲۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک متوقف و در این رابطه یک قاچاقچی مواد مخدر بازداشت می‌شود.

وی عنوان کرد:پس از این عملیات و در هنگامی که ماموران در حال جابجایی مواد مکشوفه از خودروی متهم وانتقال این محموله به سوی خودروی سازمانی جهت ارسال به انبار پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان کهنوج بودند، متاسفانه فردی اقدام به فیلم برداری به صورت مخفیانه از این عملیات کرده و در سطح گسترده‌ای در فضای مجازی منتشر می‌کند.

وی یادآور شد: باتوجه به شرایط خاص منطقه و الزامات کار و مبارزه بی امان با سوداگران مرگ، ماموران در هنگام ماوریت‌های خاص برای ضربه زدن به قاچاقچیان اقدام به استفاده از البسه مردم عادی می‌کنند که متاسفانه برخی با مشاهده این فیلم به اشتباه این افراد را قاچاقچی مسلح مواد مخدر پنداشته بودند.

دادستان کهنوج گفت:پس از انتشار این کلیپ در فضای مجازی بلافاصله عامل تصویربرداری که اقدام به صداگذاری و بیان مطالبی خلاف واقع مبنی بر آزاد بودن اشرار مسلح در سطح شهر و تلاش در جهت عادی جلوه نشان دادن این امر کرده بود توسط پلیس فتا شهرستان کهنوج دستگیر شد.

وی اعلام کرد: متهم پس از بازجویی‌های اولیه به اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب از طریق سامانه‌های رایانه‌ای تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و در حال حاضر با قرار مناسب روانه زندان شده است.

سیمی بیان کرد: خوشبختانه طی اقدامات موثری که طی چند سال گذشته از سوی دستگاه‌های قضایی، اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی شهرستان در راستای مبارزه با باندهای کلان موادمخدر صورت پذیرفته است، این شهرستان بیشترین کشفیات مواد مخدر را در استان کرمان به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه انتشار چنین مطالب کذبی هیچ تاثیری بر اراده و عملکرد مسئولان قضایی، امنیتی و انتظامی شهرستان کهنوج در امر مبارزه با این پدیده شوم نخواهد گذاشت، افزود: کمافی السابق مبارزه با مواد مخدر ادامه خواهد یافت و هر روز عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ‌تر خواهیم کرد.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1260715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =