واکنش حبیب دهقان‌نسب به انتقادها درباره شباهت «ازیادها رفته» و «شهرزاد»

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: حبیب دهقان نسب درباره ایفای نقش خود و واکنش‌های به وجود آمده از سریال «از یادها رفته» توضیحاتی ارائه داد.

حبیب دهقان نسب بازیگر مجموعه تلویزیونی «ازیادها رفته»، درباره ایفای نقش در این مجموعه تلویزیونی گفت: مجموعه تلویزیونی «از یادها رفته» دومین تجربه همکاری من با بهرام بهرامیان بود. در واقع حضور من در این مجموعه روندی غیرمعمول نداشت و مثل بقیه سریال ها به پیشنهاد کارگردان وارد کار شدم و بعد از دورخوانی های متعدد فیلمنامه و صحبت‌هایی که با گروه تولید داشتم به جمع‌بندی نهایی برای بازی در فیلم رسیدم.

وی در ادامه گفت: وقتی فیلمنامه به دست من رسید کامل نبود، اما باتوجه به توضیحاتی که بهرامیان به من داد کار را پذیرفتم  و به تدریج تولید شروع شد. 

بازیگر سریال تلویزیونی «فوق سری» ادامه داد:از حضورم در «از یادها رفته» بسیار خوشحالم، چراکه کار خوبی شده و مردم که مخاطبان تلویزیون هستند، با بازی ها و قصه ارتباط برقرار کردند. البته هیچ کاری بدون نقص و ایراد نیست، اما آنچه ما از بازخوردها شاهد بودیم، این است که زحمات دوستانمان به ثمر نشسته و مجموعه قابل قبولی روی آنتن رفته است.

دهقان نسب درباره نقش خود «اتابک میرزا» بیان کرد: اتابک میرزا تنها بازمانده از دوران قاجار است که تصور می کند با روی کار آمدن دوره ای جدید (پهلوی) حق و حقوقش پایمال می شود. البته از اواسط قصه، نقش اتابک میرزا ۱۸۰ درجه تغییر می کند و شخصیتی دیگر از او را شاهد هستیم. 

وی با اشاره به فضای تاریخی قصه مجموعه «از یادها رفته» تصریح کرد: ما در «از یادها رفته» درباره یک مقطع تاریخی و چند برش تاریخ کشور مانند مسجد گوهرشاد و کشف حجاب و ... صحبت می‌کنیم، البته به این معنا نیست که از اتفاقات روز دنیا در کارمان حرفی نزنیم. ما از یک مقطع، کانالی برای ورود به مسائل روز جامعه زده‌ایم. 

دهقان نسب درباره حواشی به وجود آمده از مقایسه دو سریال «شهرزاد» و «از یادها رفته» گفت:  قیاس دو مجموعه «شهرزاد» و «از یادها رفته» سطحی نگری  است. البته این موضوع که هر کدام از آن ها یک مقطع تاریخی را روایت می کند، صحیح است، اما یک قصه و یک جریان ندارد؛ لباس ها، صحنه و ... بی‌شباهت نیستند، اما قصه کاملا متفاوت است و جای قیاس ندارد. 

بازیگر سریال تلویزیونی «پرده نشین» افزود: اشکال کار ما از منتقدانمان است، این حرف را اگر مردم ما بگویند حرفی نیست، اما وقتی اهالی فن نخوانده، ندیده و نشنیده قضاوت می کنند، کار غلطی است، حتی در فضای عاشقانه هم باید بگویم ۹۰ درصد سریال های تلویزیونی ما روایتی عاشقانه دارد، اما فضا و روایت آن ها متفاوت است و قصه ای تکراری نیست.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1260966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  4 6
  واقعا کپی برداری از سریال شهرزاد به طورگل درشتی معلوم است ، کاش لااقل بدون نقص بود .
  • ايوب خاني IR ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
   1 1
   خيلي تابلوئه خواستن ديده بشه، خودشونو چسبوندن به شهرزاد. بهراميان از حسن فتحي خجالت نميكشه اين ترفندو به كار ميبرن!
 • عسکری IR ۰۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  2 0
  بابا شوخی نفرمایید شهرزاد یک شاهکار بود...با حلوحلوا گفتن دهن شیرین نمیشود.این حضرات جریان رسانه ای راه انداخته اند که این سریال را با سهرزاد مقایسه کنند تا شاید دیده شود!! مقایسه کار استادانه حسن فتحی را با یک سریال مبتدی و ضعیف توهین به شعورمخاطبان است
 • IR ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
  4 0
  شهرزاد کجا و این سریال درب و داغون کجا