دبیرکل اوپک: خلیج فارس برای عرضه نفت به صلح و ثبات نیاز دارد

تسنیم نوشت: دبیرکل اوپک با بیان این که منطقه خلیج فارس به صلح و ثبات بیشتری برای اطمینان از عرضه نفت نیاز دارد گفت: هرگونه درگیری که در منطقه رخ دهد بر کل جهان تاثیر می گذارد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، اوپک اعلام کرد منطقه خلیج فارس به صلح و ثبات بیشتری برای اطمینان از عرضه نفت نیاز دارد.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت هرگونه درگیری که در منطقه رخ دهد بر کل جهان تاثیر می گذارد. او این سخنان را در افتتاحیه رسمی پروژه پالایشگاهی برای تولید سوخت کشتی مطابق با قوانین ۲۰۲۰ سازمان بین المللی دریایی اعلام کرد. این پالایشگاه ۲۵۰ هزار بشکه در روز ظرفیت دارد و در فجیره ساخته می شود.

وی اضافه کرد هنوز برای صحبت در مورد تصمیم اوپک برای ادامه کاهش تولید زود است. بارکیندو اشاره کرد هنوز به اطلاعات دقیق‌تری در مورد بازار نیاز دارد و تصمیم نهایی در مورد ادامه قرارداد کاهش یا توقف آن در ژوئن گرفته می‌شود.

شرکت های بروگ پترولیوم و گس اینترنت که مقر آنها در امارات است، دیروز از طرحی برای ساخت یک پالایشگاه برای تولید سوخت کشتی طبق قوانین ۲۰۲۰ سازمان دریایی بین المللی پرده برداشتند.

از اول ژانویه ۲۰۲۰، سازمان دریایی بین المللی قوانین خود را در مورد کشتی‌ها اجرایی می‌کند. طبق این قوانین سوخت کشتی ها باید اکثر ۰.۵% سولفور داشته باشند. در حال حاضر محتوای سولفور سوخت کشتی ها ۳.۵ درصد است.

این پالایشگاه اولین پالایشگاه از نوع خود در خاورمیانه خواهد بود که طبق قوانین سازمان دریایی بین المللی ساخته می‌شود. سازمان دریایی بین المللی دستور داده از ژانویه ۲۰۲۰ تخلیه مواد حاوی سولفور در آبهای آزاد تا ۰.۵ درصد کاهش یابد.

۲۲۶۲۲۵

کد خبر 1260970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =