باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دموکرات‌های مجلس نمایندگان جان برنان، رئیس سابق سیا را دعوت کرده اند تا هفته آینده با آن‌ها درباره اوضاع ایران سخن بگوید.

این جلسه در تقابل با جلسه توجیهی دولت ترامپ برای حقوق‌دان‌های دموکرات در همان روز تشکیل می‌شود.

به گزارش نیویورک تایمز، حزب دموکرات کنگره آمریکا در پی اقدامات ناگهانی دولت دونالد ترامپ در منطقه، از جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا، و وندی شرمن، مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته‌ای برای سخنرانی در جلسه‌ای توجیهی درباره وضعیت ایران در هفته آینده دعوت کرده است.

به گفته یک عضو حزب دموکرات و منبع مطلعی دیگر که می‌خواستند نام آن‌ها فاش نشود، برنان که منتقد صریح دونالد ترامپ می‌باشد، قرار است روز پنج‌شنبه، در یک جلسه انجمنی غیرعلنی حزب دموکرات سخنرانی کند.

دعوت از برنان و وندی شرمن، یک برنامه متقابل برای جلسه توجیهی محرمانه دولت ترامپ برای حقوقدان‌ها است که این جلسه نیز قرار است روز پنج‌شنبه در کپیتول هیل برگزار شود. حقوقدان‌های دموکرات احتمالاً در هر دو این جلسه‌ها شرکت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز پیش از این گزارش داده بود که قانونگذاران آمریکایی از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات با انتقاد از اینکه دولت ترامپ آنها را در جریان مسائل پیرامون ایران قرار نمی‌دهد، خواستار برگزاری جلسات توجیهی محرمانه درباره آنچه دولت ترامپ "تهدید ایران" می‌خواند و تصمیمات در این زمینه شدند. در دوران دولت قبلی آمریکا کنگره به‌طور منظم در جریان مسائل مهم امنیت ملی قرار می‌گرفت.

310311

کد خبر 1261571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
    0 1
    در نهایت همه شان امریکایی هستند و هیچوقت به خاطر ایران خودشان را ول نمیکنند برعکس ما